Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 20.11.2014 - 00:01

Barytonová akustika Ibanez AELBT1NT

Hrajete podladění a sháníte ke své elektrice také akustickou kytaru? Potom by vás mohla oslovit barytonová akustika Ibanez AELBT1NT, vybavená elektronikou Ibanez a snímačem od renomované společnosti Fishman.

Korpus ve stylu Cuttaway má hloubku 5 palců, top je vyroben ze smrku, korpus a zadní ozvučnice jsou mahagonové a ze stejného materiálu je i krk z jednoho kusu s palisandrovým hmatníkem (radius 400 mm) nesoucím 20 pražců medium jumbo.

Nástroj má prodlouženou menzuru 27 palců (686 mm), což příznivě ovlivňuje sustain a čitelnost soundu při podladění. Z toho důvodu jsou také v továrně na kytaru nasazeny struny D'Addario EXP23 Coated Phosphor Bronze Baritone o síle .016-.070 v ladění H-E-A-D-F#-H.

Rozeta těla je vykládána abalonem a javorem, struny se uchycují do kobylky s palisandrovými piny a o ladění se starají kvalitní uzavřené chromované strojky. Snímač Fishman Sonicore je doplněn předzesilovačem Ibanez AEQ-SP2 s korekcemi basů, výšek, celkovou hlasitostí a přehlednou ladičkou. Baterie napájející obvod je umístěna pod vyklápěcím víčkem na hlavním panelu elektroniky. Nástroj disponuje výstupy XLR a jack.

Barytonová akustická kytara Ibanez AELBT1NT bude vyráběna v lesklém přírodním laku Natural High Gloss a předpokládaná cena na evropském trhu by neměla překročit hranici 10 tisíc korun.

Tagy Ibanez akustické kytary
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY