Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.03.2018 - 00:01

„Barevné edice“ akustik Furch

Český výrobce akustických kytar Furch přichází na trh se zbrusu novými sériemi nástrojů, u jejichž stavby byly použity nadstandardní materiály a nejnovější technologie včetně patentovaných postupů a konstrukce. Značka, která se díky kvalitě svých produktů prosazuje i na vysoce konkurenčním americkém trhu, nyní rozšiřuje své nabídkové portfolio o edice Violet, Indigo, Blue, Green, Yellow, Orange, Rainbow a Red.

„Barevné“ modely vynikají nejen atraktivním vzhledem podtrženým řadou do nejmenších detailů propracovaných prvků, ale především špičkovým zvukem, kterého je dosaženo kombinací nejkvalitnějšího výběrového dřeva prémiové kvality a jedinečných výrobních technologií.

Každá kytara z nových sérií je nyní vyráběna prostřednictvím unikátních technologických postupů v čele s laděním rezonanční desky, mimořádně tenkou a konzistentní povrchovou úpravou či neuvěřitelně přesným robotickým leštěním.

Dlouhodobou stabilitu a vysokou přesnost nastavení kytar umocňuje ojedinělá konstrukce kytarového krku s technologií Furch CNR System. Každá z nových "barevných" sérií je unikátní a liší se především kombinací použitého materiálu, druhem povrchové úpravy či způsobem zdobení.

Výrazných změn se dočkala také stávající série tradičních kytar Vintage. Původní modely nyní nahradily kytary s označením Vintage 1 až 3, které jsou dostupné v kombinaci smrku sitka na přední rezonanční desce a indického palisandru na zadní desce a lubech.

Vzájemně se jednotlivé modely opět liší především odlišným způsobem zdobení, které podtrhuje jejich celkový atraktivní jemný vzhled. Součástí portfolia nadále zůstávají kytary série Grand Nylon, poloakustické basy i cestovní kytara Little Jane, jak se mj. uvádí na oficiálním webu výrobce.

První kousky z nové série kytar Furch se už začínají objevovat v českých obchodech, kde ceny startují na necelých 17 tisících Kč u základního modelu Violet SY a končí na cca 65 500 Kč v případě luxusní celomasivní verze Red Gc-SR dodávané samozřejmě s pevným pouzdrem.

Tagy Furch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY