Přejít k hlavnímu obsahu
Nabídněte merch a hudbu, s fanoušky současnou situaci komunikujte | Foto: Pxhere.com, cc0-icon CC0 Public Domain
Nabídněte merch a hudbu, s fanoušky současnou situaci komunikujte | Foto: Pxhere.com, cc0-icon CC0 Public Domain
Vít Vojík -

Bandcamp se v pátek vzdá zisků z prodeje hudby ve prospěch hudebníků

Kvůli šíření nového typu koronaviru a s tím souvisejícími opatřeními přicházíme jako hudebníci o velkou část příjmů. Aktuálně je těžké odhadnout, kdy se situace vrátí do starých kolejí, a tak je důležité hledat nové cesty, jak hudební projekty udržet naživu. Známá hudební platforma pro prodej hudby Bandcamp reaguje na tento problém páteční akcí, při které se vzdá veškerých zisků.

Podpora fanoušků tak bude putovat přímo k muzikantům, přičemž pro spoustu umělců může být i takové jednorázové zvýšení prodejů rozhodující v jejich finanční situaci – jednoduše řečeno jim pomůže zaplatit nájem. Společnost zároveň doufá, že se jí touto cestou podaří zvýšit povědomí o dopadech pandemie na hudební svět. Akce probíhá od pátku 20. března od 8 hodin ráno našeho času po dobu 24 hodin.

Bandcamp

Tipy pro kapely

Nabídněte svůj merch a hudbu, nezapomeňte s fanoušky svou současnou situaci komunikovat, určitě vás rádi podpoří, i kdyby jen sdílením vašeho příspěvku. Pokud nemáte nic nového v šuplíku, prohledejte harddisk a vydejte na Bandcampu živou nahrávku nebo demo připravovaného songu. Zároveň můžete sdílet své dovednosti on-line. Zprodukujte někomu pár songů nebo začněte vyučovat na nástroj prostřednictvím videohovorů. Další tipy najdete v novém Bandcamp Artist Guide.

Tipy pro fanoušky

Máte-li tedy možnost, podívejte se na stránky Bandcampu a podpořte některého z nepřeberného množství umělců. U většiny položek máte navíc možnost nabídnout kapelám více, než si žádají, nebo jim zaslat vzkaz. Slova podpory a malé „spropitné“ potěší vždy, ale v současné situaci to může být pro kapelu rozhodující. Nezapomeňte proto dát o akci vědět dalším lidem.

Máte-li zajímavý on-line projekt, který chcete zpropagovat, ozvěte se nám na e-mail redakce@frontman.cz nebo na facebooku a pokusíme se najít cestu, jak ho dostat k více lidem.

 

Tagy koronavirus Bandcamp

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Na Frontman píšu osmým rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY