Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Axe Design Lab: nová edice kytar Ibanez

Ibanez vstoupil do nového roku s celou řadou novinek, k nimž náleží také série Axe Design Lab, zahrnující pět experimentálních modelů šesti, osmi a devítistrunných kytar RG8870-BRE, RGA622XH-WH a BK, SML721-RGC, RGDMS8-CSM a RG9PB-TGF. Nástroje vycházející z populárních kolekcí RG a Sabre jsou osazeny špičkovými snímači a většina těchto kousků nabízí také modifikace, které nejsou u standardních produktových edicí Ibanez běžně k vidění. Japonský výrobce také uvedl, že série Axe Design Lab by měla v budoucnu nahradit současnou kolekci Axion Label.

Podle slov zástupců značky se kytaristé a basisté mohou v případě nejnovější řady těšit nejen na spoustu „ultramoderních úprav stávajících oblíbených modelů, ale i na kytary postavené na zcela nových konceptech“ ve snaze vytvořit „nové hranice a neomezený tvůrčí potenciál pro každého moderního kytaristu“.

Luxusní verze Ibanez RG8870-BRE se vrací k nástrojům vyrobeným divizí J.Custom, čemuž odpovídá krk lepený z pěti vrstev javoru a wenge, opatřený asymetrickým profilem Super Wizard AS, olšové komorované tělo kombinované s javorovým topem, ebenový hmatník zdobený intarzií Tree of Life, snímače (HSH) DiMarzio Tone Zone, True Velvet, PAF 36 Anniversary a uzamykatelný systém Lo-Pro Edge. Cena šestistrunného prémiového modelu v transparentním laku Black Rutile se pohybuje okolo 3300 dolarů včetně pevného pouzdra.

Ibanez SML721-RGC v laku Rose Gold Chameleon má subtilnější korpus kytar řady Saber z nyatohu, vrstvený krk (javor + ořech), palisandrový hmatník a 24 kompenzovaných pražců Jescar EVO Gold. Proměnlivá menzura 25 – 25.5 palců se otiskla i na typu pevné kobylky Mono-rail. použity byla dvojice pasivních keramických humbuckerů Q58, uzamykatelné strojky Gotoh MG-T, luminiscenční značky nebo systém dyna-MIX10 rozšiřující snímačové konfigurace: Cena: cca 1000 dolarů.

Třetí šestistrunku ze série Axe Design Lab představuje varianta RGA622XH-WH a BK v barvách White či Black. Společným rysem je tělo z afrického mahagonu, krk z javoru a ořechu, kobylkový humbucker DiMarzio Tone Zone, šikmo usazený krkový minihumbucker Air Norton S a vibrato Lo-Pro Edge ve zlatém chromu. Zvláštností je hmatník z ebenu macassar nesoucí 27 pražců, značky z pravé perleti a luminiscenční body. Kromě třípolohového switche zde najdeme minipřepínač pro rozepínání cívek. Cena včetně pevného pouzdra: cca 2500 dolarů.

Osmistrunný Ibanez RGDMS8-CSM v odstínu Classic Silver Metallic má tělo z nyatohu, krk s profilem Wizard III-8 lepený z javoru a ořechu, ebenový hmatník s 24 kompenzovanými pražci optimalizovanými pro duální menzuru 25.5 až 27.2 palců, pevnou kobylku Mono-rail a uzamykatelné strojky Gotoh MG-T. Zvuk přenáší dva aktivní humbuckery Fishman Fluence Modern (kobylka keramika, krk Alnico) ovládané třípolohovým přepínačem, miniswitchem rozepínajícím cívky a hlasitostí s push/pull akjtivací dvojice voicingových modů. Cena: cca 1200 dolarů.

Nabídku nové kolekce prozatím uzavírá devítistrunná verze Ibanez RG9PB-TGF s menzurou dlouhou 28 palců (712 mm), krkem s profilem Wizard-9, tělem z nyatohu doplněném exoticky vyhlížejícím topolovým topem, hmatníkem z ebenu opatřeným 24 pražci a ořechem Graph Tech širokým 62 mm, pevnou kobylkou Gibraltar Standard II-9 s ukotvením strun skrz tělo a uzamykatelnými ladicími strojky. Podobně jako u varianty RGDMS8 byly zvoleny humbuckery Fishman Fluence Modern Ceramic 9 a Alnico 9 s identicky řešeným ovládáním. Cena se pohybuje okolo 1300 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez Axe Design Lab 2023

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY