Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ashdown Ant: basový zesilovač do pedalboardu

Kompaktní a lehké zesilovače umístitelné do pedalboardu byly až na výjimky dosud vyhrazeny hlavně pro použití s kytarou. Současný boom těchto modelů ale zasáhl i oblast basového gearu, což potvrzuje novinka Ant z produkce firmy Ashdown Engineering, která tento lehce přenosný aparát poprvé prezentovala na lednovém veletrhu NAMM.

Uvnitř šasi z masivního hliníkového plechu o rozměrech 210 x 118 x 62 mm je ukryta koncová Class-D jednotka, jejíž špičkový výkon je dán hodnotou 210 W a kontinuální RMS výkon se pohybuje okolo 140 W. Ovládání předzesilovací sekce sestává ze speciálně kalibrovaných třípásmových korekcí a voicingového tlačítka Shape.

Ke vstupnímu obvodu je přiřazen přepínač pro změnu citlivosti (-10 dB), takže lze bez problémů zapojit nástroje s pasivní i aktivní elektronikou, celkovou hlasitost ovlivňuje potenciometr Output a nechybí funkce mute s přiřazenou diodou.

Na čelní straně je umístěn nástrojový vstup, symetrický linkový XLR DI výstup, sluchátková zdířka 6.3 mm, jeden Speakon pro kabinet s minimální impedancí 4 ohmy a hlavní kolébkový spínač. Zesilovač je vzhledem k výkonu napájen přímo ze sítě.

Ashdown Ant s hmotností pouhých 915 g se může stát ideální volbou pro hráče využívající pedálový řetězec, samostatný preamp, profiler či multiefekt. Svou práci zastane jak na menších pódiích, tak ve zkušebně, studiu nebo při domácím cvičení. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo 350 eur.

Tagy Ashdown Ashdown Ant

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY