Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Arturia MiniLab 3, MiniFreak a MiniFuse 4

Firma Arturia představila hned tři novinky, zastoupené třetí generací populárního MIDI keyboard kontroleru MiniLab3, polyfonním hybridním synthem MiniFreak a zvukovou kartou MiniFuse 4. MiniLab 3 se kromě technického vylepšení může pochlubit titulem „first eco-friendly MIDI keyboard“, uživatelé modelu MiniFreak dostanou k dispozici také jeho VST verzi a karta MiniFuse 4 představuje další evoluci loňských rozhraní MiniFuse 1 a 2.

MiniLab 3 – kompaktní klaviaturu s 25 klávesami (velocity) doplňují dva dotykové pásky obsluhující modulaci a pitch-bend, osm padů, čtveřice tahových faderů, osm rotačních encoderů a OLED displej. Integrován je software Analog Lab Intro, režim Chord, arpeggiator a DAW presety pro aplikace Ableton Live, FL Studio, Logic Pro, Bitwig Studio a Reason. Konektivita zahrnuje port USB-C, DIN výstup MIDI Out/Thru a zdířku Control sloužící k připojení footswitche nebo sustain / exp. pedálu.

Plastové komponenty jsou vyrobeny z minimálně 50 procent recyklovaného materiálu. Součástí je softwarový paket zahrnující DAW Ableton Live Lite, piáno The Gentleman od Native Instruments, balíčky samplů z Loopcloudu, emulaci UVI Model D Minimoog, využít je možno i předplatné hudební vzdělávací platformy Melodics. Rozměry: 355 x 220 x 50mm, hmotnost: 1.5 kg.

Arturia MiniFreak – 37dílná slim klaviatura (aftertouch) je napojena na dvojici digitálních enginů poskytujících šestihlasou polyfonii, 22 pracovních modů, stereo efekty atd. Obě jednotky lze použít samostatně nebo je vzájemně vrstvit, připraveny jsou analogové filtry a VAC, sekvencer, arpeggiator, modulační sekce Mod Matrix s ADSR, LFO, FM, ring modulátorem a randomizací Spice & Dice, mody Chord / Scale atd.

Kromě tradičního polyfonního režimu zvládá synth i dvanáctihlasou parafonní a standardní mono či unisono konfiguraci, nechybí tři digitální FX sloty (insert / send) s možností výběru z typů deseti efektů, úložiště pro 256 továrních a 256 uživatelských předvoleb, MIDI In/Out/Thru, dva výstupy, port USB-B, audio vstup, pedálová zdířka, clock a sluchátkový výstup. Rozměry: 578 x 231 x 55mm, hmotnost: 2.94 kg.

Arturia MiniFuse 4 – vlajková loď řady MiniFuse nabízí čtyři vstupy (2x XLR/TRS + 2x TRS) a stejný počet symetrických TRS výstupů, dvě sluchátkové zdířky s hlasitostí, DIN konektory MIDI In/Out, a dva porty USB-A. Integrován je i virtuální stereofonní loopback kanál a ze zvukového hlediska výrobce slibuje „nejlepší kvalitu v dané produktové kategorii“. Součástí dodávky je také softwarový balíček obsahující DAW Ableton Live Lite, presety Analog Lab Intro, firemní efekty a Native Instruments Guitar Rig 6 LE. Rozměry: 250 x 85 x 43mm, hmotnost: 570 g.

Oficiální ceny: Arturia MiniFreak včetně VST verze, adapteru PSU - 12V 1A a USB kabelu cca 600 eur, MiniLab 3 v černém či bílém provedení s pětiletou zárukou cca 2400 Kč, MiniFuse 4 opět v černé nebo bílé barvě cca 4800 Kč.

Tagy arturia Arturia MiniLab 3 Arturia MiniFreak Arturia MiniFuse 4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY