Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Apogee Jam 96k: zvukovka pro Windows 10 a Mac

Kompaktní kytarový interface Jam 96k vyráběla americká společnost Apogee doposud jen pro platformy Mac/iOS, ale nyní mohou tuto zvukovou kartu používat i majitelé zařízení běžících na operačním systému Windows 10. Nový model Jam 96k disponuje identickou elektronikou jako jeho předchůdce a pomocí Lightning kabelu jej lze používat i s iPhonem, iPodem nebo iPadem.

Malá krabička s chromovaným povrchem je osazena špičkovými 96kHz / 24-bit AD/DA převodníky zaručujícími studiovou kvalitu nahrávaného audio záznamu, diskrétní vstupní obvod ve třídě Class A emuluje chování elektronkového preampu a patentovaná technologie PureDigital eliminuje šum na absolutní minimum.

Na šasi najdeme kromě nástrojového jackového konektoru a USB výstupu také kolečkový potenciometr pro nastavení hladiny vstupní citlivosti a tříbarevnou diodu informující o stavu karty (modrá – Jam je připojen, zelená – připojen a připraven k nahrávání, červená – příliš vysoký vstupní gain).

Jam 96K je sice primárně navržen pro kytaru a basu, ale lze jej použít i v kombinaci s akustickými nástroji nebo pro záznam zpěvu a to pomocí dynamického mikrofonu s redukcí XLR/jack. Novinka od Apogee, která je v dané kategorii zvukových karet rozhodně nadstandardním modelem, by se na evropském trhu měla představit začátkem listopadu za cenu cca 120 Euro.

Tagy Apogee Element Apogee Apogee Jam 96k domácí studio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY