Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvukové karty Apogee ze série Element

Renomovaný americký výrobce audio techniky, firma Apogee Electronics, představila zbrusu novou řadu zvukových karet série Element, do které patří trojice modelů Element 24, 46 a 88 s technologií Thunderbolt s velmi nízkou latencí (1.41 ms), určenou pro připojení zařízení pracujících na platformách Mac a iOS.

Zvukové karty Element jsou osazeny špičkovými preampy a 192kHz/24-bit AD/DA převodníky a jednotlivé modely se liší především počtem vstupů a výstupů (Element 24: 10 In x 12 Out, Element 46: 12 In x 14 Out a Element 88: 16 In x 16 Out) a možnostmi konektivity. Editaci a ovládání obstarávají aplikace Element Control pro Mac a Element Control MA pro bezdrátové připojení iPhonu, iPadu nebo iPodu.

Nejmenší verze Element 24 disponuje dvěma analogovými multifunkčními vstupy s přepínatelným phantomovým napájením a mody mic/inst/line, na čelním panelu je umístěn jackový konektor sluchátek a zadní strna je vyhrazena pro dva XLR výstupy, In a Out Word Clocku, dva optické Toslink konektory (ADAT, SMUX, S/PDIF), zdířku Thunderboltu a napájecí výstup 9-16 V adapteru.

U vybavenějšího Elementu 46 najdeme čtveřici multifunkčních kombinovaných vstupů a také dva jackové výstupy pro sluchátka. Nejvyšší varianta Element 88 je vybavena osmi analogovými vstupy (kanály 1 až 4 s režimy mic/inst/line a XLR kanály 5 až 8 s mody mic/line), k XLR výstupům přibyly dva jackové L/R výstupy a optické Toslinky se rozrostly na 2xIn/2xOut.

Zvukové karty Apogee ze série Element představují špičku ve své třídě a to nejen díky nadstandardním zvukovým vlastnostem a kvalitním komponentům, ale také intuitivnímu, uživatelsky příjemnému ovládání. Americké ceny byly nastaveny na 595, 895 a 1495 dolarů, na evropském trhu by se novinky měly objevit zřejmě v průběhu listopadu.

Tagy domácí studio Apogee MiC Apogee Element

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY