Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.11.2020 - 00:01

Analogový synth Arturia PolyBrute

Společnost Arturia uvedla na trh svou novou vlajkovou loď – polyfonní analogový syntezátor PolyBrute s dvojicí oscilátorů, kvalitní klaviaturou, 3-D padem, digitální efektovou sekcí, stylovým designem a především hřejivým, organickým a inspirativním zvukem podpořeným intuitivním ovládáním umožňujícím vytváření nekonečného množství rejstříků, barev a textur.

PolyBrute nabízí vedle šestihlasé polyfonie také pokročilý morphing, tedy prolínání dvou rozdílných presetů a jejich přednastavených parametrů pomocí touchpadu Morphée, pracujícího v osách X, Y, Z, a k dispozici jsou kromě 61 kláves s funkcemi velocity a aftertouch i dva kloubové ovladače (pitch, mod) nebo dotykový ribbon proužek.

Zmíněné analogové VCO oscilátory s variabilní synchronizací, převzaté z monofonního modelu MatrixBrute, nabízejí několik typů křivek a signálová cesta dále zahrnuje generátor šumu, Steiner- Parker či žebříkový filtr volitelný pro každý zdroj zvuku, trojici LFO a stejný počet ADSR jednotek, jež jsou navrženy tak, že jedna ovlivňuje oscilátory, druhá filtraci a třetí umožňuje libovolné směrování.

Na výběr jsou režimy poly, mono, unisono s volitelným přidělením hlasu, využít lze 32krokový arpeggiator, 64krokový sekvencer, nahrávací jednotku, efektovou sekci s delayi, reverby, chorusem, flangerem, phaserem apod., široký routing obstarává digitální 96bodový patchbay s až 32 cílovými destinacemi a uživatel má okamžitý přístup k 768 předvolbám.

Moderně koncipovaný a výkonný synth Arturia PolyBrute o rozměrech 972 x 378 x 110mm a hmotnosti 20 kg je osazen sluchátkovým konektorem, dvojicí jackových výstupů, DIN konektory MIDI In, Out, Thru, USB portem, zdířkami Sync a třemi vstupy pro expression a sustain pedály. Napájení je řešeno přímo ze sítě, česká cena byla nastavena na cca 65000 Kč.

Tagy arturia Arturia PolyBrute

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY