Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.08.2018 - 00:01

Analogový rytmický automat Arturia DrumBrute Impact

Groove box DrumBrute firmy Arturia dostává menšího sourozence v podobě modelu DrumBrute Impact, který stejně jako předchůdce využívá digitální architekturu podpořenou vylepšenými analogovými zvuky, špičkovým sekvencerem, polyrytmikou, looperem, širokou konektivitou a v neposlední řadě i novou zkreslovací jednotkou.

Rytmický automat nabízí 10 základních typů bubnů a činelů – Kick, Snare 1, Snare 2, Tom High/Low, Cymball/Cow, Closed Hat, Open Hat a perkusní synth rejstřík FM Drum, které jsou přiřazeny k 8 podsvíceným padům a řadě potenciometrů nastavujících dozvuk, level, ladění, frekvenční pásmo, modulaci apod.

Pokročilý sekvencer s polyrytmickými mody a looperem nabízí 64 patternů (každý s až 64 kroky), novinkou je funkce Color měnící zvukový charakter jednotlivých bubnů a činelů (kromě cowbellu) a to jak pro manuálně vybrané kanály, tak i prostřednictvím programovatelného sekvenceru.

Nechybí režimy Swing, Randomness, Step Repeater, Roller, Accents, Unquantized, nahrávací jednotka, metronom s rychle přístupným ovladačem hlasitosti nebo tap tempo a výstupní obvod obsahuje kromě celkového masteru také nově koncipovaný zkreslovací okruh Distortion s nastavitelným gainem.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro minijackových konektor sluchátek, výstup Mix, čtveřici individuálních audio výstupů Kick, Snares, Hi Hats, FM Drum (při zapojení minijacku je vybraný kanál automaticky odpojen od hlavního výstupu), vstup/výstup Clock, DIN zástrčky MIDI In/Out, USB port a zdířku 12V adapteru. Analogový Arturia DrumBrute Impact s rozměry 320 x 290 x 90mm a hmotností cca 1.85 kg by se měl v evropské distribuci objevit na přelomu srpna a září za cenu okolo 300 eur.

Tagy Arturia DrumBrute Arturia DrumBrute Impact arturia

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY