Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový perkusivní synth Moog DFAM

Společnost Moog představila nový analogový perkusivní synth DFAM (Drummer From Another Mother) nabízející tvorbu unikátních rytmických patternů. První přírůstek firemní modulární řady Mother, byl původně dostupný pouze ve formě DIY kitu, jenž si zručnější jedinci mohli sestavit na loňské výstavě Moogerfest, ale kladné ohlasy uživatelů přiměly výrobce zařadit synth do svého nabídkového katalogu.

DFAM využívá generátor bílého šumu s dvojicí širokopásmových oscilátorů (režimy vlny - Square / Triangle) umožňujících vytváření různých rytmických pulsací a široké palety zvuků tvarovaných klasickým tranzistorovým filtrem Moog Ladder s dvěma režimy Low Pass / High Pass (20Hz - 20 kHz).

Jednoduše nastavitelný, 8 krokový analogový sekvencer s funkcemi Pitch, Velocity Tempo, Run/Stop, Trigger a Advance je doplněn trojicí obálkových filtrů VCO, VCF, VCA a na pravé straně hlavního panelu je k dispozici sekce patchbay s 24 minijackovými zdířkami.

Novinka je kompatibilní se systémy Eurorack, hlavní audio výstup lze použít také pro připojení sluchátek a napájení obstarává 12V adapter, jenž je stejně jako příslušné kabely součástí balení. Analogový perkusivní synth Moog DFAM o rozměrech cca 32x11x14 cm a hmotností 1.6 kg se v evropské distribuci objeví pravděpodobně už v průběhu února, cena pro americký trh se má pohybovat okolo 680 dolarů.

Tagy Moog Moog DFAM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY