Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový monosynth Arturia MiniBrute 2

První verze syntezátoru MiniBrute, který uvedla společnost Arturia v roce 2012, se rychle zařadila mezi nejoblíbenější zařízení své kategorie a také pomohla nastartovat trend analogových, kompaktních a cenově dostupných synthů. Nyní výrobce přichází s druhou generací tohoto modelu s označením MiniBrute 2 disponující rozšířeným ovládáním, semi-modulární architekturou a sekvencerem.

Stejně jako v případě předchůdce zde najdeme 25 kláves, ovšem tentokrát s funkcí after-touch a pravá strana hlavního panelu je vyhrazena pro rozsáhlou patchbay sekci se 48 minijackovými CV zdířkami, které kromě jiných funkcí umožňují tomuto monosynthu kompatibilitu s ostatními systémy řady Eurorack.

Základem jsou dva oscilátory (2xLFO) s multifunkční filtrací Steiner-Parker (mody Low Pass, High Pass, Band Pass, a Notch), sekce arpeggiatoru/looperu byla rozšířena o sekvencer s MIDI synchronizací, převzatý z populárního firemního modelu Keystep.

V jednotce Amplifier přibyla funkce Brute Factor přidávající do signálu jemné zkreslení a VCO1 nabízí modulační režimy Metalizer, Glide a Ultrasaw, nechybí tahové potenciometry pro ADSR a AD envelope, mixer, kolečka pro modulaci a pitch bend a tlačítko transponující signál v rozsahu pěti oktáv.

Na čelní straně šasi najdeme jackový výstup Master, zdířku sluchátek, DIN konektory MIDI In/Out pro připojení k DAW nebo synchronizaci s ostatními zařízeními, USB napájecí konektor a síťový vypínač. Analogový monosynth Arturia MiniBrute 2 by měl být dostupný v průběhu března za cenu okolo 650 eur a v českých obchodech si už můžete vyzkoušet také verzi 2S bez klaviatury, která vyjde na cca 16 300 Kč.

Tagy Arturia MiniBrute arturia Arturia MiniBrute 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY