Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Ne, 27.09.2015 - 00:01

AmpliTube 4: blíž k hardwarové realitě?

Společnost IK Multimedia uvede v brzké době na trh novou verzi populárního ampmodelingového softwaru AmpliTube. Novinka nesoucí označení AmpliTube 4 přináší podle slov výrobce realističtější sound a dynamiku, reálnější odezvu a feeling při hraní a přidány byly další emulace zesilovačů, dokonalejší speaker simulátory, looper nebo osmistopý rekorder.

Sekce Cab Room s výběrem nahrávacího prostoru nyní kromě nabídky samotných boxů disponuje individuální selekcí typů reproduktorů a mixerem pro nastavení vzájemného poměru signálu z klasických a ambientních mikrofonů a přímého signálu.

Ke stávajícím modelům aparátů přibyla pětice nových simulací Marshallů s příslušnými typy kabinetů - Brit 8000 kopíruje známou verzi JCM 800 s boxem 1960 Lead Vintage 4x12 s repry G12-80, předlohou pro Brit 9000 byla "devítistovka" s bednou 1960A Lead Vintage T75, Red Pig je postaven na 200 wattovém Marshallu Major s boxem 4x12 T75, Brit Silver je emulací stříbrné výroční řady v kombinaci s boxem 4x12 2551A T75 a Brit Valve vychází z MIDI preampu JMP-1 doplněného bednou 1960A Lead Vintage 4x12 s reproduktory Celestion V30.

Přepracován byl také algoritmus určující interakci mezi emulací lampového koncového stupně a reproduktorů, čímž se eliminovaly někdy nepříjemně znějící výšky. V efektové sekci přibyl Acoustic Simulator vybavený třemi variantami korpusů a stejným počtem typů předních ozvučných desek.

Nově koncipovaná efektová smyčka nyní pojme až 4 sériově zapojené rackové moduly nebo krabičky a oba typy efektů lze řadit před i za předzesilovač nebo až na úplný konec celého řetězce. Novinka dostala i vylepšený Ultra Tuner se špičkovou přesností ladění s odchylkou pouhé setiny centu. Ladička se v budoucnu objeví také jako aplikace do smartphonů.

Osmistopý rekorder/DAW (v modu standalone) s plnou editací je vybaven třípásmovými korekcemi, panoramou a hlasitostí pro každý track, funkcí Speed & Pitch, efektovou jednotkou, reampingem a možností exportu souborů do mnoha formátů.

Looper se čtveřicí nezávislých stop a délkou záznamu, která je limitována jen volným místem na hard disku, je možno ovládat pomocí MIDI, výsledek lze exportovat na disk a naopak libovolný audio soubor nasadit do prvního tracku nebo nahrávat s pomocí metronomu.

IK Multimedia nabízí AmpliTube 4 v současné době formou předobjednávky za zvýhodněnou cenu 99.99 Euro. Během října se software dostane do běžné distribuce a to za cenu 149.99 Euro.

Tagy Amplitube IK Multimedia
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY