Přejít k hlavnímu obsahu
Amelie Siba patří k výrazným postávám české nezávislé scény už od prvního EP It Was Nice to Meet You z léta 2019. | Foto: Radek Herold
Amelie Siba patří k výrazným postávám české nezávislé scény už od prvního EP It Was Nice to Meet You z léta 2019. | Foto: Radek Herold
Radek Pavlovič -

Amelie Siba se nominovala na evropské ceny, které v minulosti vyhrála Alyona Alyona nebo Dua Lipa

Pražská písničkářka Amelie Siba se dostala mezi patnáctku hudebních umělců nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe Awards (MMEA). Vyhlášení vítězů proběhne v rámci konference Eurosonic v lednu 2023. Cenu v minulosti vyhrála například ukrajinská rapperka Alyona Alyona nebo britská zpěvačka Dua Lipa.

Z nominované patnáctky bude nyní odborná porota vybírat pět finalistů – každý z nich získá odměnu ve výši 10 tisíc euro. Absolutní vítěz pak dostane navíc ještě voucher v hodnotě pěti tisíc euro. Také hudební fanoušci z celé Evropy budou moci vyjádřit své sympatie a vybrat svého favorita prostřednictvím webu mmeawards.eu – umělec s největším počtem hlasů získá cenu publika a mimořádnou odměnu pěti tisíc euro.

Všichni nominovaní mají už teď jistý vzdělávací den, který společně organizují ESNS, Reeperbahn Festival a jejich partneři z Liveurope, Yourope, Live DMA, IMPALA, Digital Music Europe, ICMP-CIEM, International Music Managers Forum (IMMF) a European Music Exporters Exchange (EMEE).

Ceny Music Moves Europe Awards jsou mezinárodní projekt, který má za cíl podpořit mladé hudební talenty na začátku kariéry. Výsledky cen se oznámí v rámci konference ESNS, která se odehraje v dnech 19. až 23. ledna 2023 v nizozemském Groeningenu.

Amelie Siba je česká písničkářka z Prahy, která patří mezi tzv. pokojíčkové tvůrce. Své zasněné písně tedy skládá v pokoji s kytarou v ruce. Její první EP It Was Nice to Meet You vyšlo v červnu 2019 a vzniklo ve spolupráci s Lukášem Vydrou (zpěvák skupiny Mayen a Dukla). V květnu 2020 se stala vítězkou osmého ročníku hudební soutěže 1Band2Play časopisu Full Moon. Vydání debutového alba Dye My Hair ji katapultovalo do první ligy domácí alternativní scény. Svou unikátní pozici na tuzemské scéně potvrdila druhým albem Love Cowboys, které vyšlo na podzim 2021.

Nominovaní na ceny Music Moves Europe Awards:

Amelie Siba (Česká republika), CMAT (Irsko), eee gee (Dánsko), Goldkimono (Nizozemsko), Hause Plants (Portugalsko), Jerry Heil (Ukrajina), July Jones (Slovinsko), Kids Return (Francie), Koikoi (Srbsko), Monikaze (Litva), Oska (Rakousko), Queralt Lahoz (Španělsko), Sans Soucis (Itálie), schmyt (Německo), The Haunted Youth (Belgie)

Tagy Amelie Siba ESNS Music Moves Europe Awards

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY