Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Čt, 07.11.2013 - 09:45

Alvik: na turné naposledy s Anyou Stuart

Do podzimních plískanic a padajícího listí vyráží skupina Alvik se svým chytře namíchaným koktejlem soulu, nu-jazzu, trip hopu, elektroniky, downtempa a dalších ingrediencí na Late Leaves Tour. Kapela se v takto ustálené sestavě, v čele s americkou zpěvačkou Anyou Stuart, sejde naposled. Také z toto důvodu budou vystoupení chystaná od 13. do 23. listopadu průřezem celé jejich tvorby od roku 2001.

Členové skupiny Alvik jsou většinu času rozptýleni po různých koutech Evropy, jejich koncertů nebývá mnoho, i proto stojí za to se na ně vypravit. "Anya se bude stěhovat do své rodné země, Evropu miluje, ale doma je doma. Je to zcela pochopitelný krok a celá kapela mu rozumí," říká k odchodu zpěvačky kapelník Mishan Pajdiak. Samotná Anya dodává: "Alvik bylo zrození mé kariéry jako zpěvačky. Můj první opravdový hudební koutek, kde jsem si mohla zkoušet, dělat chyby, objevy a skutečně zjistit, že hudba je to, v co věřím a co mě naplňuje. Nejlepší na tom je, že kluci jsou tak dobří, takže veškerou energii, kterou do toho vložím já, tu oni pozdvihnou na mnohem vyšší úroveň, díky jejich nápadům, vlivu a tak."

Jak to s Alvik, jedné z nejzajímavějších mezinárodních kapel fungujících v Česku bude vypadat dál? "Sama Anya nás přesvědčila, že bychom měli pokračovat, takže po tomto turné si dáme pauzu, při které budeme připravovat nové album s novou zpěvačkou," uzavírá Mishan.

Tagy Alvik koncerty

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY