Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.12.2015 - 00:01

Allen & Heath ZEDi-10 a ZEDi-10FX: analogové mixy s USB

Britská společnost Allen & Heath Limited se na poli audio techniky pohybuje už hezkou řádku let a její výrobky se díky své kvalitě a spolehlivosti staly nedílnou součástí vybavení mnoha studií, klubů a koncertních sálů. V kategorii mixážních pultů slaví firma úspěch s finančně dostupnou řadou ZED, kterou nyní rozšiřuje o dvojici novinek s označením ZEDi-10 a ZEDi-10FX kombinující robustní design analogových pultů s USB rozhraním 4x4.

Deseti kanálový mix ZEDi-10 s kvalitními preampy GSPre je osazen 4 XLR/TRS mic/line vstupy z nichž dva jsou vysokoimpedanční (kytara, baskytara) a dvěma stereo vstupy např. pro klávesy, sekvencery apod. Vstupy M1 až M4 disponují lo-cut filterem pro pročistění spodních frekvencí, třípásmovými korekcemi a ovladačem FX Send. Samozřejmostí je regulace Aux, panoramy a sluchátkový režim a nechybí phantomové mikrofonní napájení 48V.

Luxusnější varianta ZEDi-10FX má identické ovládání jako předchozí verze, ale přibyla efektová jednotka s chorusem, flangerem, phaserem, delayem a reverby (plate, hall, gate, symphony), které jsou uložitelné do 99 presetů a navíc vybavené funkcí tap, která umožňuje rychlé nastavení tempa modulační vlny nebo dozvuku.

Pulty Allen & Heath ZEDi-10 a ZEDi-10FX pokračují v koncepci předchozí úspěšné řady ZED-10 (viz video) využívající technologii známých studiových konzolí GS-R24 a mohou být dobrým základem pro domácí studio nebo spolehlivými jednotkami pro ozvučování menších akcí nebo zkušeben. K pultům je dodávána multifunkční aplikace Cubasis LE App a nahrávací software Cubase LE.

Tagy mixpult
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY