Přejít k hlavnímu obsahu
Deska Blood, Hair, And Eyeballs se opravdu povedla a s každým dalším poslechem roste. | Foto: Facebook kapely
Deska Blood, Hair, And Eyeballs se opravdu povedla a s každým dalším poslechem roste. | Foto: Facebook kapely
Petr Adamík -

Alkaline Trio splatili svůj dluh fanouškům povedenou deskou

Když Matt Skiba ukončil své sedmileté angažmá u blink-182, kteří ve svých řadách znovu přivítali původního člena Toma DeLonga, bylo jasné, že nastal čas pro novou desku Skibovy domovské formace Alkaline Trio. Novinka Blood, Hair, And Eyeballs představuje kapelu ve skvělém světle.

Alkaline Trio samozřejmě fungovali i paralelně se Skibovým účinkováním v blink-182, jak ale sám zpěvák přiznal, byli tak trochu upozaděni a fanouškům dobrou desku prostě dlužili. Toho se trojice držela a ve Studiu 606 připravila jednu ze svých nejlepších nahrávek.

Album rozjíždí výbušná Hot For Preacher. Doslova metalový riff je ve skvělém kontrastu se Skibovým melodickým zpěvem. Společně s následující Meet Me skladby propojují všechny atributy typické pro tvorbu Alkaline Trio včetně promyšlených kytarových melodií a vokálů.

Basák Dan Adriano za Skibou coby zpěvák nijak nezaostává a skvělou práci za mikrofonem odvádí ve Versions Of You, Scars či Broken Down In A Time Machine. Oba se pak vzájemně doplňují v Shake With Me se zasněnými kytarami a celkově povznášející atmosférou. Podobně je na tom i titulní singlovka Blood, Hair, And Eyeballs. Každá píseň má své kouzlo a dokonce ani interludium Hinterlude tady není zbytečně a plní svou funkci. V Teenage Heart se Adriano se Skibou opět střídají za mikrofonem a příjemně tak uzavírají celou desku.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Deska Blood, Hair, And Eyeballs se opravdu povedla a s každým dalším poslechem roste. Je dobře vystavěná, nemá hluché místo. Písně jsou vhodně seřazeny tak, aby album příjemně plynulo. Bohužel jde ale také zároveň o poslední desku pro dlouholetého bubeníka Alkaline Tria Dereka Granta, který už v červnu ohlásil svůj odchod. Na jeho místo přišel Atom Willard (Angels & Airwaves, Offspring, Rocket From The Crypt a další). Věřme tedy, že jim to bude stejně dobře šlapat i nadále.

Alkaline Trio - Blood, Hair, And Eyeballs

Alkaline Trio – Blood, Hair, And Eyeballs

Rise, 00:35:48

punk rock/pop punk

80 %

Tagy Alkaline trio Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY