Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustiky Ibanez FRH10N a AEWC400 AMS

Kategorie elektroakustických kytar firmy Ibanez se kromě jiných verzí nástrojů letos rozrostla o dvě novinky v podobě méně tradičních modelů FRH10N a AEWC400 AMS. První jmenovaná varianta vychází z loni představené signatury TOD10N Tima Hensona (Polyphia), s níž sdílí tvar korpusu, konstrukci krku a především nylonovou koncepci. Naopak model AEWC400 AMS v luxusně působícím transparentním laku Amber Sunburst High Gloss pokračuje v nastaveném směru oblíbené produktové řady, bodující kvalitními materiály a moderními konstrukčními prvky.

Ibanez FRH10N s telecasterovsky tvarovaným nízkoprofilovým tělem typu FRH, hlubokým maximálně 5 cm, má základnu ze dřeva sapele, zatímco pro stavbu přední ozvučné desky byl zvolen masivní smrk sitka. Kromě tradičního ozvučného otvoru je v horním lubu vyřezán druhý elipsovitý port, takže hráč má komfortnější poslech. Krk z nyatohu s C-profilem doplňuje ořechový hmatník opatřený radiusem 400 mm, kostěným ořechem širokým 46 mm a 22 středně silnými pražci.

Pod kompenzovaným kobylkovým sedlem je uložen snímač T-bar napojený na předzesilovač Ibanez Custom napájený devítivoltovou baterií. Nylonový Ibanez FRH10N opatřený zlatými klasickými strojky s bílými plastovými rondely je dostupný v transparentních úpravách Brown Sunburst Flat či Natural Flat za cenu pohybující se těsně pod hranicí 500 dolarů. Součástí dodávky je polstrovaný gigbag.

Ibanez AEWC400 AMS se speciálně modifikovaným tělem Auditorium z plamínkového javoru, které kromě výrazného výřezu cutaway dostalo také dovnitř klenutou část zadní desky a zaoblené hrany horního lubu pro komfortnější hru, má asymetricky řešený profil krku vyrobeného z nyatohu. Ořechový hmatník nese dvacítku středně silných pražců, offsetové poziční značky a nultý pražec široký 43 mm.

Rozeta je zdobena abalonovými intarziemi, ořechová kobylka s roztečemi 11 mm umožňuje rychlejší výměnu strun díky tzv. top-load systému (struny jsou ukotveny v masivu kobylky bez pomocí kolíčků) a ladění zajišťují spolehlivé firemní niklované mechaniky s černými plastovými rondely a převodovým poměrem 18:1.

Ozvučení obstarává snímač Fishman Sonicore kombinovaný s aktivní elektronikou Ibanez AEQ-SP2, jejíž ovládací modul má své místo v horním lubu korpusu a zahrnuje dvoupásmové korekce, hlasitost, chromatickou ladičku a lehce přístupnou šachtu pro 9V baterii. Kromě standardního jackového výstupu je k dispozici také XLR konektor. Oficiální evropská cena atakuje hranici 600 eur.

Tagy Ibanez Ibanez FRH10N Ibanez AEWC400 AMS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY