Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustiky Cort Jade Classic

Do celosvětové distribuce zamířila nová kolekce elektroakustických kytar řady Jade Classic, kterou jihokorejský výrobce poprvé představil pro asijskou část trhu v březnu letošního roku. Nástroje v netradičních pastelových odstínech s tenkou vrstvou laku, ponechávající dřevu částečně otevřené póry, jsou osazeny firemním ozvučovacím systémem a řadí se ke kompaktnějším, finančně přístupným modelům.

Korpus s výřezem venetian cutaway, usnadňujícím přístup k vyšším polohám, je vyroben z laminovaného mahagonu, dodávajícího tónu hřejivý témbr s nosnými středy a kultivovanějšími výškami, konstrukci zpevňuje žebrování typu X a mahagon byl zvolen i pro stavbu krku s pohodlným C-profilem a lepeným spojem dovetail.

Hmatník z houževnatého indického dřeva laurel (fíkovník) nese 20 středně silných pražců, kulaté polohové značky, plastový ořech široký 42 mm a hrany lemuje stejně jako v případě těla bílá výložka, která společně s jednoduchou, ale vkusně řešenou intarzií rosetty dodává kytaře určitý punc elegance.

Exotický laurel najdeme také u základny kobylky s kompenzovaným sedlem a frézovanou plochou pro kotvící kolíčky. Touto úpravou bylo dosaženo ostřejšího úhlu v místě přechodu strun na sedlo, což má pozitivní vliv na sustain tónu a tenti strun. Do hlavice potažené plátem umělé perleti jsou vsazeny stylové vintage strojky s otevřenými mechanikami a ladicím poměrem 18:1.

Kytara využívá piezo snímač napojený na aktivní předzesilovač Cort CE304T, jehož modul je uložen v horním lubu a disponuje potenciometrem hlasitosti, trojicí tahových faderů basů, středů, výšek a samozřejmě ladičkou. Šachta 9V baterie je umístěna v destičce výstupního konektoru.

Elektroakustická edice Cort Jade Classic, jejíž výrobu si vzala na starost indonéská továrna značky, je nabízena v odstínech Pastel Pink Open Pore, Sky Blue Open Pore nebo Pastel Yellow Open Pore s perleťovým pickguardem. Nástroje jsou už dostupné i na českém trhu, kde se jejich cena pohybuje těsně pod hranicí 6000 Kč.

Tagy Cort Cort Jade Classic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY