Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.09.2020 - 00:01

Akustické kombo Mooer SD50A

Po modelingových kombech SD30 a SD75 přibyl do dané produktové kategorie čínského Mooeru model SD50A, určený k ozvučení akustické kytary a zpěvu. Nový zástupce stále rostoucího segmentu akustických aparátů nabízí za velmi přijatelnou cenu dvoukanálový preamp, maximální výkon 50 W, efektovou sekci, možnost programování, Bluetooth a další funkce, což z SD50A činí vážného konkurenta pro obdobně koncipovaná komba značek Boss, Blackstar, Orange apod.

Dvojice kanálů je shodně osazena nezávislými třípásmovými korekcemi, gainem a funkcí Anti-Feedback potlačující vznik zpětné vazby. Každá větev také disponuje digitální efektovou jednotkou obsahující chorus, delay, reverb a tap tempo. U kytarového kanálu najdeme tlačítko otáčející fázi a druhý kanál, vybavený kombinovaným XLR/jack vstupem (je možno použít mikrofon i kytaru), disponuje spínačem phantomového napájení 48V.

Kromě chromatické ladičky s jednoduchým, ale dobře viditelným ledkovým displejem, je připraven také looper o kapacitě 150 sekund a praktickým pomocníkem nejen pro cvičení se může stát integrovaný bicí automat s 16 rytmickými patterny, nastavením tempa, synchronizací atd. Paměť pojme desítku uživatelských presetů a bezdrátový streaming obstarává modul Bluetooth 4.0.

K padesátiwattovému tranzistorovému koncovému zesilovači, ovládanému potenciometrem Master, je připojen osmipalcový full-range woofer s neutrální frekvenční charakteristikou a přenos výšek zajišťuje tweeter o průměru jednoho palce. Konektivita sestává z minijackové stereo vstupu Aux, konektoru micro USB podporujícího OTG (On-The-Go) pro nahrávání na smartphone nebo tablet, portu USB-B (nahrávání či update firmwaru) a symetrického XLR DI výstupu opatřeného spínačem uzemnění a volbou Pre se signálem zahrnujícím předzesilovací a efektovou část.

Kompaktní Mooer SD50A o rozměrech 460 x 236 x 405 mm a hmotnosti cca 11 kg je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 400 eur. Součástí dodávky je firemní adapter 15V/4A a dokoupit lze bezdrátový čtyřcestný přepínač AirSwitch.

Tagy Mooer Mooer SD50A
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY