Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.09.2016 - 00:01

Akustická baskytara Cort AB850F s elektronikou Fishman

Akustické nástroje vyráběné v korejských dílna firmy Cort se mezi muzikanty těší mimořádné oblibě především díky výbornému poměru kvality a ceny. Výjimkou nejsou ani nové modely čtyřstrunných akustických baskytar s označením Cort AB850F, vybavené elektronikou Fishman, které značka v této době uvádí na trh.

Super-jumbo korpus s výřezem cutaway pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám má hloubku 110 až 135 mm, což jsou hodnoty, jež značně přispívají k plnému basovému soundu a nadstandardně hlasitému projevu. Zadní strana a luby jsou vyrobeny z mahagonu a smrková přední ozvučnice dodává zvuku otevřený charakter a citlivou dynamickou odezvu.

Mahagonový krk, jenž je k tělu přilepen tzv. rybinovým čepem, nese palisandrový hmatník s 22 středně silnými pražci a poměrně malá hlavice minimalizuje přepadávání nástroje. Šířka nultého pražce činí 43 mm a menzura byla vyměřena na 34 palců - tato délka příznivě ovlivňuje rezonanci a sustain nástroje a basa je také schopna lépe zvládnout případné podladění.

V kobylce s palisandrovou základnou je umístěn piezo snímač Sonicore doplněný aktivním předzesilovačem Fishman Isys + EQ s digitální ladičkou se sedmisegmentovým diodovým displejem, potenciometrem hlasitosti, dvoupásmovým ekvalizerem a tlačítkem pro obracení fáze. Elektronika je napájena 9V baterií.

Akustickou baskytaru Cort AB850F ocení většina hráčů vyžadujících kvalitně zpracovaný nástroj s dobrým zvukem a velmi přijatelnou cenou. Novinka bude nabízena v přírodním provedení Natural nebo v černém laku Black a ceny včetně polstrovaného měkkého pouzdra by se na českém trhu měly pohybovat okolo 8 000 Kč za verzi NAT a cca 8 500 Kč v případě modelu BLK.

Tagy Cort akustická baskytara
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY