Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.12.2021 - 10:00

Aktualizace Ver.3.00 pro komba Boss řady Nextone

Boss vydal nejnovější softwarovou aktualizaci Ver.3.00 pro svou řadu kytarových komb ze série Nextone, tvořenou modely Boss Nextone Stage, Artist a Special. Bezplatná aktualizace rozšiřuje možnosti těchto aparátů o nové funkce a update s identickým označením dostaly také obě aplikace Nextone Editor, podporující platformy Windows nebo Mac OS / OS X. Kolekce Nextone využívá, na rozdíl např. od modelů Katana, cenami ověnčenou technologii Tube Logic, posunující zvuk o další krok blíže k organickému interaktivnímu soundu celolampových zesilovačů.

V roce 2018, kdy japonský výrobce uvedl edici Nextone poprvé na trh, představoval tento koncept zcela nový přístup v dané kategorii aparátů. Zatímco mnoho modelingových zesilovačů sází na tvarování zvuku v předzesilovacím stupni, zesilovače Nextone se zaměřují spíše na sekci výkonové jednotky. To jim umožňuje zachytit charakteristické tóny a dynamickou odezvu oblíbených vintage zesilovačů a zároveň zajišťuje konzistentní zvuk a mimořádně spolehlivý provoz.

Kromě efektové sekce a kanálových voicingů nabízejících širokou škálu tónů jsou pro každou větev k dispozici čtyři volitelné typy analogových výkonových zesilovačů třídy AB, poskytujících jedinečné vlastnosti koncových lampových sekcí osazených elektronkami 6V6, 6L6, EL84 či EL34. Každý typ power ampu, podpořený systémem Tube Logic, přelaďuje celý obvod od vstupu až po výstup, čímž vůbec poprvé v jednom zesilovači přináší kompletní zvukový zážitek z těchto klasických výkonových stupňů.

Aktualizace Nextone Ver.3.00 obsahuje následující vylepšení:

Self Bias – kromě možnosti Fixed bias je nyní v editoru Nextone pro všechny typy výkonových zesilovačů k dispozici režim Self bias. Fixed bias poskytuje průraznější odezvu, zatímco Self bias nabízí o něco měkčí atak a reakci, odpovídající jednokanálovým vintage zesilovačům.

Solo – pro kanály Clean a Lead je nyní k dispozici nezávislá funkce Solo, vybavená kromě samostatných úrovní hlasitosti také vyhrazeným ekvalizerem, takže se nejedná o pouhý „Jump“, ale o sofistikovanější okruh, díky němuž si hráč může detailněji nastavit požadovaný zvuk třetího kanálu. Funkce Solo je opět přístupná přes Nextone Editor a lze ji ovládat pomocí firemního footswitche GA-FC nebo MIDI kontroleru.

Power Control – komba Nextone mají v závislosti na modelu možnost volit maximální výkon koncového zesilovače v krocích 0.5, 20, 40 W či 0.5, 20, 40, 60 W nebo 0.5, 40, 80 W. Modifikace zahrnutá v aktualizaci umožňuje v modu 0.5 W snížit výkon na 0.2 W což hráči umožní dosáhnout jemného nakreslení a komprimace power ampu při ještě nižších úrovních hlasitosti. Mod Power Control 0.2 W lze k aparátu přiřadit v editoru Nextone.

Delay/Tremolo – prostřednictvím příslušného panelového přepínače v efektové sekci je nyní možné každým stisknutím přepínat mezi delayem, tremolem a bypassem. Aktualizace Ver.3.00 pro modely Boss Nextone a softwarový editor můžete stahovat zde.

Tagy boss Boss Nextone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY