Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 20.08.2016 - 00:01

Aktivní basy Fender z edice Deluxe 2016

Do nabídkového katalogu firmy Fender přibyla nová edice baskytar z řady Deluxe 2016, která sestává z pětice čtyř a pětistrunných modelů Deluxe Active Precision Bass Special, Deluxe Active Jazz Bass, Deluxe Active Jazz Bass V, Deluxe Active Dimension Bass a Deluxe Active Dimension Bass V vybavených aktivním předzesilovačem v kombinaci se snímači Fender Vintage Noiseless nebo humbuckery Dimension Bass.

Všechny nástroje této série jsou osazeny aktivním obvodem s třípásmovými korekcemi a hlasitostí, elektronika je napájena dvěma 9V bateriemi, jejichž šachty jsou umístěny na zadní straně těla. Společná je i kobylka HiMass s pochromovanými zinkovými kameny, klasické otevřené ladicí strojky Fender s trojlistými rondely a ergonomicky upravený spoj krku a korpusu.

Nultý pražec je vyroben ze syntetické kosti, javorové krky s moderním profilem C a saténovým lakem nesou palisandrové nebo javorové hmatníky o radiusu 12 palců, 20 nebo 21 pražců (podle typu basy) medium jumbo a menzura činí 34 palců.

Čtyřstrunný Fender Deluxe Active Precision Bass Special s olšovým korpusem má na rozdíl od klasického Precisionu kromě půleného středního snímače také kobylkový bezbrumový single coil DC Noiseless Jazz Bass s keramickým magnetem a plynulou volbu mezi snímači obstarává ovladač Pan Pot. V nabídce se objeví tři designové verze v barvách Olympic White, Surf Pearl a třítónový Sunburst.

Fender Deluxe Active Jazz Bass bude dodáván ve čtyř i pětistrunných variantách a stejných odstínech jako Precision a dostupný bude i model s jasanovým tělem v přírodním laku Natural a javorovým hmatníkem s obdélníkovými polohovými značkami. Baskytary disponují dvojicí dvojcívkových singlů Dual-Coil Ceramic Noiseles Jazz Bass.

Čtyř a pětistrunné Fendery Deluxe Active Dimension Bass disponují jasanovým korpusem v barvách Olympic White, Natural nebo transparentním Aged Cherry Burstem a na rozdíl od předchozích verzí se o přenos zvuku starají dva humbuckery Dimension doplněné pětipolohovým přepínačem umožňujícím následné kombinace: 1. kobylkový HB, 2. vnitřní cívky obou HB, 3. oba HB paralelně, 4. vnější cívky obou HB, 5. krkový HB.

Aktivní basy Fender z edice Deluxe 2016 jsou moderně koncipované nástroje s nekompromisním zvukem a širokou flexibilitou. Vzhledem k tomu, že je tato řada vyráběna v mexické pobočce značky jsou poměrně příznivé i ceny jednotlivých modelů, které se pohybují od cca 29 000 Kč za Precision po asi 32 000 Kč v případě pětistrunného Jazz Basse.

Tagy Fender basy
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY