Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar -

Acute Dose shořel skoro celý gear, zvedla se vlna solidarity

O tom, že česká společnost na tom hodnotově není zas až tak špatně, se přesvědčili brněnští Acute Dose, kterým v pátek shořela dodávka i s milovanými nástroji a aparaturou. Informace o tragédii se po sociálních sítích šířila jako blesk a zvedla vlnu solidarity. Kamarádi kapele založili veřejný účet, částka převyšující výši škody byla už v pondělí expresně vybrána.

„Trošku se to vymklo kontrole, netušili jsme, že vlna solidarity bude tak obrovská. Prosíme proto, aby už nikdo dál nepřispíval. Vzniklá škoda je zhruba 140 tisíc a už teď je na transparentním účtu částka, která škody pokryje. Jsme neskonale vděční všem, kteří projevili zájem o naši budoucnost,“ psali dnes odpoledne Acute Dose na svém Facebooku.

A jak celá událost proběhla? „Na palubovce dodávky začaly svítit snad všechny možné kontrolky. Věděli jsme, že tu něco nehraje. Po zabití otravné vosy v kabině nám na dálnici nejspíš začal hořet motor. Asi kilometr před pumpou se začal skrz klimatizaci dovnitř valit kouř. Když jsme auto odstavili, bylo v plamenech. Hašení bylo marné. Do pár minut bylo vše na uhel,“ popsal drama člen kapely Lukáš Palán pro iDNES.cz.

Každý, kdo přispěl více než dvě stovky, má od kapely slíbený vstup zdarma na brněnský koncert 28. září v klubu Kabinet Múz. Podobnou solidaritu (a obecně pozitivní zprávy) Česko potřebuje jako sůl. Palec nahoru.

Tagy Acute Dose charita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY