Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

9 důvodů, proč nesmíte chybět na Music Festiwallu 2018

O víkendu 7. – 9. září proběhne 3. ročník hudebního veletrhu Music Festiwall v pražských Modřanech (hudební areál Kytary.cz). Zde je 9 důvodů, proč by na této jedinečné akci neměl chybět žádný aktivní (ani pasivní) hudebník.

1. Jediná hudební akce svého druhu

Music Festiwall je jediný hudební veletrh v ČR (nebo alespoň jediná akce, kterou lze takto nazývat). Každoročně se na jedno místo sjedou prestižní výrobci hudebních nástrojů, a vy tak máte možnost se s nimi osobně setkat a zeptat se na cokoliv, co vás bude zajímat. Minimálně na dotazy ohledně jejich produkce vám určitě odpoví!

2. Nejvíce hudebních nástrojů na jednom místě v ČR

V ČR neexistuje místo, kde by na jedné ploše bylo více hudebních nástrojů najednou. Všechno samozřejmě můžete zkoušet, porovnávat, dotazovat, komentovat, problematizovat… a koupit. Pokud je hudba vaší drogou, tak Music Festiwall je tou sladkou zlatou dávkou.

3. Největší koncentrace hudebníků na jednom místě

Pokud se rádi setkáváte s dalšími hudebníky a vyžíváte se v hudebně-geekovských rozhovorech typu "které dřevo má zemitější charakter" nebo "která struna doznívá lineárněji", tady si skvěle pokecáte s ostatními muzikofily.

4. Workshopy a tuny inspirace

Vydřít si své hudební zkušenosti a vykoupit je litry potu i krve a nesčetně puchýři má určitě něco do sebe. I metoda pokus/omyl dá člověku cennou lekci (akorát nesmí být těch omylů moc, to je pak frustrující). Není ale nad to získat rady od zkušených hudebníků. V rámci Music Festiwallu proběhne spousta workshopů v režii prvotřídních hudebníků, kteří si své know-how nesyslí jen pro sebe.

5. Rabbea Massaad & Toska

Rabbea je světový kytarový influencer (týpek s fakt velkým vlivem na kytarovou komunitu). Jeho Youtube kanál má skoro 200 000 odběratelů a čítá milióny zhlédnutí. Je mladý, progresivní a umí skvěle na kytaru; hraje svěže, zajímavě, složitě, ale zároveň s lehkostí. V jeho skladbách uslyšíte matematickou haluz, nářez, syrovost, chytlavost, úctu ke kytarovému řemeslu. Ale třeba i jazzové akordy. Pokud rádi objevujete hudební trendy, tohle vás bude bavit. Rabea zde vystoupí se svou kapelou Toska. A tohle určitě zahrajou:


6. Ondřej Pivec a Kennedy Administration

Asi žádný jiný mladý český hudebník nemá v současné době takové renomé v zahraničí jako Ondřej Pivec. Tento ultratalentovaný klávesista a hammondkář se před několika lety přestěhoval do USA, kde odstartoval velice úspěšnou kariéru. Nyní se těší celosvětovému renomé a na kontě má krom věhlasného jména v gospelových skupinách a newyorských jazzových klubech i cenu Grammy, kterou získal za spolupráci na desce Gregory Portera. Ondřeje Pivce, který svou virtuózní hrou dobyl Ameriku, budete moci navštívit na koncertu se zpěvačkou Kennedy (soul, jazz, RNB, pop) i na klávesovém workshopu.

7. Aaron Spears, Michael Schack, Miloš Meier

Tři fenomenální bubeníci, přitom každý s absolutně odlišným přístupem k nástroji. Afroameričan Aaron Spears platí za jednoho z nejvyhledávanějších bubeníků současnosti. Spolupracoval nebo spolupracuje se jmény jako Usher, Lil Wayne, The backstreet Boys nebo Alicia Keys. A je absolutní frajer. Michael Schack z Belgie je bubeník a DJ v jedné osobě. Předvádí nadupanou show, která vzniká kombinací rytmiky a elektronické hudby. Oba pánové krom koncertu povedou i workshop. Těšit se můžete i na Mildu Meiera, který předvede svou úchvatnou drum show Drumming Syndrome.


8. PIVO

Organizátor Music Festiwallu dokonce chystá speciální festiwallové pivo, o němž nechal fanoušky hlasovat v anketě na facebooku. Nakonec zvítězil Amecian Pale Ale který bude mít výkon 13 wattů (poctivé flašky, žádné kombíčko na domácí hraní!)

9. JE TO CELÉ ZADARMO!

Takže odvolejte narozeninové párty vašich babiček, plánované nákupy v Ikee i výlety ke tchýním. 7. – 9. září se sejdeme v na Music Festiwallu a trochu se hudebně poveselíme (if you know what I mean :-)

Veškeré info najdete zde.

Tagy Music Festiwall

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY