Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

6 inspirativních prasáren od kapely Bloodhound Gang

Znáte kapelu Bloodhound Gang? Určitě ano. Jejich hit The Bad Touch hojně rotoval v rádiích někdy po roce 2000, ačkoliv byl celej, ale prostě uplně celej… to se dozvíte dále v článku. Vybrali jsme pro vás 6 prasáren téhle kultovní kapely. Třeba něčím z toho obohatíte i vaši hudební tvorbu a pódiové zvyky vaší kapely.

1. The Bad Touch

Zmíněný song je unikátní hlavně z toho pohledu, že ho mainstreamová rádia rotovala navzdory tomu, že je úplně celý o šu*ání. Vtipné metafory jako „dostáváš dva palce nahoru“ nebo „budeš rychleji než Fed Ex“ z toho dělá song k popukání. Zvláštností tohohle tracku také je, že ústřední chytlavou melodii, podle které ho bezpečně poznáte, hraje basa, což se tak často nevidí.

2. Mikrofonní deep throat

Asi je vám jasné, co se stane, když si „handku“ strčíte hluboko do krku. Ano, jen pár vyvolených se nezačne dávit. Zpěvák Bloodhound Gang Jimmy Pop tuto přirozenou reakci těla využívá vždy v písni „Yummy Down On This“ (vzhledem k názvu skladby jde symbolický akt). Mrkněte na video. Tahle mikrofonní prasárnička začíná na 2:57. Přirozenou zákonitost, kterou Jimmy následně porušuje, je skutečnost, že mikrofon zvládne dál používat.


3. Golden shower on stage

Basák kapely Evil Jared je opravdu démon. Vymočit se během koncertu na frontmana patří mezi jeho legendární kousky. Na youtubu je také video, na kterém pomočí ukrajinskou vlajku, ale to ukazovat nebudeme, protože by tím článek ztratil „inspirativní rozměr“.


4. Exování jägra

Vyexovat během koncertu láhev jägera, pak ji kus vyzvracet a zase vypít nedokáže nikdo jiný než člověk se slovem Evil ve svém „jménu“.


5. a 6. Texty a covery alb

Tahle kapela absolutně úctu před ničím a před nikým. Třeba ve skladbě Why's Everybody Always Pickin' On Me je věta: „Trik je v tom, že si musíš zasednout na ty, kteří neublíží – jako na zpěváka Def Leppard s jen jednou paží.“ Ha, dokonce ten překlad vyšel i s rýmem. No prostě bubeník skupiny Def Leppard Rick Allen má jenom jednu ruku.
Nejde o snahu šokovat. Tihle kluci mají jen úchylný a oplzlý smysl pro humor, což dokazuje třeba verš: „Au, nedosáhne mi do pusy, kdyby to šlo, tak bych asi nikdy nevyšel ven z baráku.“ Jo a snad na každém coveru jejich alba jsou kozy.

Cover alba Hard-Off (sputnikmusic.com)

Jak na vás tahle kapela působí? Co si myslíte o skupině, kde má trochu prasácký humor výsostní postavení? A byli byste schopní cokoliv z toho „implementovat“ do vaší kapely? Podělte se v komentech :-)

Tagy humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY