Přejít k hlavnímu obsahu
Dave Matthews Band, zdroj: Wikipedia
Dave Matthews Band, zdroj: Wikipedia
Martin Hošna - St, 20.03.2019 - 12:00

5 důvodů, proč zajít na Dave Matthews Band

Dave Matthews Band jsou prvoligovou hvězdou, která bude mít u nás koncertní premiéru 27. března ve Foru Karlín. Pojďme si shrnout, proč stojí za to zažít něco, co jsme dosud nezažili.

1. Velká kapela zahraje v malém prostoru

Dave Matthews Band po dobu svoji existence prodali více než 24 milionů vstupenek, 38 milionů svých desek, Dave Matthews má na kontě ostatně i dvě Grammy za nejlepší koncertní výkon, které získal v letech 1997 a 2004. Svou velikostí se kapela dá srovnat se stadionovými a amfiteátrovými tyranosaury jako Metallica, RHCHP, Foo Fighters a dalšími. Že Dave Matthews vystoupí v podstatně menším a komornějším prostředí, může být zážitek, který se jen tak nezopakuje.


2. Nepodbízivé hity

Slyšet písně Dave Matthews Band na českých rádiových vlnách se mi zatím nepodařilo. Jsou to vůbec hity? Ano, i ne. Skladby v sobě mísí podivuhodnou konzistenci melodičnosti, zamyšleného lyrického obsahu a unikátní hráčské zručnosti, kterou zkrátka nikdo nezaškatulkuje. Není to funk, blues, hip hop, je to esence geniálního muzikantství.


3. Frontman Dave

Duši diváků si Dave dokáže získat svým specifickým vystupováním. Během setu je uvolněný, velkorysý, intenzivní, zároveň ale i pokorný a svým způsobem vtipný. Dokáže navodit atmosféru přátelství a vrýt se pod kůži úplně každému.

4. Geniální hráči

Všichni členové Dave Matthews Band jsou hudební virtuosové a každé jejich vystoupení se od sebe liší. Kapela umí nabobtnat každou písní, kterou jamuje zpravidla pokaždé jinak. Sólista Tim Reynolds dokáže vytvořit úžasnou chemii, sám Dave Matthews je unikátní kytarista, míchá do sebe všechny druhy akordů s charismatickými melodickými linkami. Stačí si poslechnout Satellite, která dokonale ilustruje virtuóznost celé kapely.


5. Přivezou novou desku

Album Come Tommorow vydala kapela v roce 2018 a hned debutovalo na první příčce Billboard 200. Skvělé recenze ostatně doprovázejí každou desku Dave Matthews Band, jen ti tuzemští hudební publicisté zpravidla naříkají, jak je možné, že u nás jsou Dave Matthews Band vlastně stále neznámou senzací…

Tagy blog Dave Matthews Band
Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY