Přejít k hlavnímu obsahu
Takže do montérek a začínáme! Zdroj: Pxhere.com
Takže do montérek a začínáme! Zdroj: Pxhere.com
Vojtěch Roupa -

3 online rozcvičky (nejen) pro dechaře a plechaře

Je na čase si přiznat, že k spočítání let na prstech ruky od poslední hodiny na „lidušce“ je potřeba čím dál víc dlaní. Nějakou dobu jste si možná mohli dovolit užívat hry bez nutnosti aktivně cvičit dlouhé tóny, stupnice a rozklady. Zkrátka měli jste možnost trochu zvlčit. Všechno má ale své meze. Mám pro vás tři tipy na rozvičku.

Snad každému se po nějaké době totiž ozve svědomí nebo začne mít pocit, že je potřeba dát prstům i nátisku opět trochu munice. Přípravy zpočátku nemusejí být jen příjemné, podobně jako první jarní kilometry běhu lesem. Pokud však najdete správnou rovnováhu mezi touhou po zlepšení a našimi možnostmi a dovednostmi, může nás sebemenší trénink posunout mílovými kroky k radosti z dobře odvedené práce – sóla, laufu, licku, či kila.

V online světě je toho hodně, a proto bych rád vypíchnul tři užitečné kanály, které mi přijdou jako dobrý start pro vytvoření jakési rutiny. Určitě by bylo skvělé, kdybyste čerstvě nabyté zkušenosti konzultovali se zcela živým profíkem, učitelem, koučem, lektorem – ale to už nechám na vás.

1. Better Sax

Začněme s rozvržením lekcí, zažití rutin a vůbec – velmi povedený kanál pro saxofonisty je Better sax, kde se mj. můžete naučit přefukovat do alikvót, pár pěkných licků, porovnávání zvuků drahých a levných nástrojů – „i Čína hraje...“


2. Jazz at Lincoln Center's

Trumpetisté si přijdou na své například na oficiálním kanálu Jazz at Lincoln Center's, kde si můžou osvojit rozcvičku a techniku při cvičení. Podobná videa jsou věnována trombonu, klarinetu či saxofonu.


3. The Flute Practice

Flétnisty potěší neformální přístup na Flute practice, kde si můžete mimo jiné zdarma projet 30denní nával flétnohraní Flute Boot Camp.

Takže do montérek a začínáme!


Tagy lekce na YouTube jak na to; vzdělání

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

:: Textař, autor a především frontman akupopové kapely Potichu. :: Píšu texty pro kapely Discoballs a Deepers, kde hraju na saxofon. :: Připravuju mastery pro vinylové desky ve středočeské Loděnici a rád poslouchám vše, co mn…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY