Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.11.2019 - 08:00

250 muzikantů hraje Sad but True od Metallicy

Před čtyřmi lety zahrála v italské Ceseně více než tisícovka muzikantů skladbu Foo Fighters Learn to Fly ve snaze dostat kapelu na koncert v jejich městě, což se nakonec podařilo a FF v Ceseně vystoupili 3. listopadu téhož roku. Tato akce také inspirovala hudební sdružení RocknMob, které podobná setkání organizuje v Rusku, kde příznivci rockové muziky v minulosti odehráli songy od Linkin Park, Green Day, Bon Jovi, Thirty Seconds to Mars apod.

Jednou z posledních velkých akcí tohoto druhu, uspořádaných pod patronací RocknMob, byl loňský moskevský session spojený s hudebním veletrhem, na němž si návštěvníci výstavy mohli poslechnout hitovku Metallicy Sad but True (eponymní album Metallica z roku 1993) v podání více než 250 muzikantů.

Záznam této „masové“ cover verze si můžete prohlédnout na prvním přiloženém videu, pod nímž následují videa z produkce RocknMob se skladbami Enter Sandman (setkání v Petrohradu), Pretenders od Foo Fighters a Numb, která byla v roce 2017 na YouTube zveřejněna jako vzpomínka na zesnulého zpěváka Linkin Park Chestera Benningtona.

Tagy Metallica RocknMob
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY