Přejít k hlavnímu obsahu
Zleva: Pavel Uretšlégr, Michal Pařízek, Tomáš Ševčík
Zleva: Pavel Uretšlégr, Michal Pařízek, Tomáš Ševčík
ahmed - Út, 01.08.2017 - 12:00

25 let Beseda slaví festivalovým vinylem

Nejen speciální festivalový magazín Beseda Moon, ale i možnost si přivézt suvenýr v podobě festivalového vinylu čeká na ty, kdo vyrazí na 25. ročník festivalu Beseda u Bigbítu. Pokud zrovna nehrajete, stavte se pobesedovat – a to doslova i na panelové diskuzi, která se bude věnovat aktuálnímu domácímu i evropskému festivalovému diskurzu a mám ji jako moderátor na starosti.

Fenomén spolupráce, otevřenosti, dobrovolnictví a taky fanouškovství na pozadí probíhající celospolečenské změny. Také tyhle věci můžete řešit na festivalu v Tasově u Veselí nad Moravou, který se koná už tento víkend. Společně s jeho hlavními muži Tomášem Ševčíkem a Pavlem Uretšlégrem, šéfredaktorem magazínu Full Moon Michalem Pařízkem a Jiřím „Skunym“ Sládkem z kapely Shatoon, který se mj. zasloužil o kontinuitu tohoto pořadatelského týmu už od roku 1999.

Na vinylovém albu, jehož výtěžek půjde na charitativní účely pro Nadaci Elpida, pomáhající důstojnému životu seniorů, se nachází celkem deset skladeb. Přispěli na něj Acute Dose, Atrey, Dalekko, Ghost Of You, Himalayan Dalai Lama, Killinkrankie, Midi Lidi, Please The Trees, Tomáš Palucha a Role. Čtyři z těchto kapel se na Besedě objeví v letošním roce.

Limitovaná edice vinylu bude poprvé v prodeji už o víkendu 4. a 5. srpna 2017 v Tasově u Veselí nad Moravou. Během dvou dní na třech scénách zahraje více jak 40 skupin a interpretů. Headlinery letošního ročníku jsou švédská diva Anna von Hausswolff, finští K-X-P, američtí Wrekmeister Harmonies nebo domácí Priessnitz, Midi Lidi a slovenská Katarzia. Z line-upu lze dále připomenout tuzemské Esazlesa, dné, Role, The Truth Is Out There, duo Bratři, polské RSS Boys nebo slovenské Nvmeri, The Ills, Autumnist a Ospalý pohyb. V programu nechybí ani bohatý doprovodný program v podobě tradiční Apollónovy návštěvy a Soutěže písničkářů. Chybět nebudou ani laureáti ocenění Magnesia Litera.

Tagy Beseda u Bigbítu
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY