Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Ne, 16.10.2016 - 08:00

10 hudebních věcí, ze kterých je radno se po*rat

Vždy, když jsem psal odlehčený článek tohohle charakteru, snažil jsem se hledat co nejobecněji platné stereotypy, ve kterých se hudebník v maximálně možné míře najde. A fungovalo to. V budoucnu se k tomu určitě vrátím, ale pro jednou jsem tu perspektivu chtěl otočit a zaměřit to čistě individualisticky na sebe.

Tady je mých TOP 10 věcí, ze kterých jsem se v poslední době z různých důvodů po*ral:

1. Nový Frontman.cz

Začnu doma. Frontman.cz je super a jsem rád, že tahle platforma vůbec vznikla a dál se rozvíjí. V ČR v podstatě nemá konkurenci a tu co měl, tu předběhl.

2. Daft Punk Alive 2007

Ten vinyl mám už doma od loňských Vánoc. Až teď jsem mu teprve totálně propadl. Nacházím v tý strojový a robotický přesnosti dokonalost – absolutní protipól toho, co na hudbě běžně milujeme. Mám chuť zahodit kytaru. Pojďte do mě.

3. Rozhovor s Jennifer Batten

Potkal jsem opravdovou dámu a měl možnost s ní strávit 13 minut života. Jasně, čekám fórky, že teda moc dlouho nevydržim. Je to ženská, která nás všechny, jak tady jsme, strčí do kapsy i ve svých osmapadesáti letech. Nadhledem, zkušenostmi, grácií, ale i pokorou a hlavně hudebními schopnosti. Pos*al se z ní i Jeff Beck a Michael Jackson, že jo, takže není divu. A mimochodem jo, fakt si myslim, že rychlovky jsou lepší.

4. Noví Redhoti

Jasně, ten single Dark Necessities je venku už delší dobu a všichni jste ho slyšeli už tisíckrát, ale já neposlouchám rádio, takže jsem ho slyšel poprvé a omylem minulou sobotu. Víte, kolik má akordů? Přesně 1, 2, 3, 4. Možná je to tou mou zálibou v minimalismu, jednoduchosti a v rychlovkách. Komentáře, že je to pop-shit, mě nezajímaj, protože tohle my sami udělat neumíme. Je to prostě dobrý. Hodně řemeslný, hodně prvoplánový, ale i přiznaný. Dobrý.


5. Kytara Taylor 110e

Taylorky zná snad každý, kdo někdy v ruce držel kytaru. A spousta lidí si může myslet, že jde o záležitost výhradně pro profi hudebníky. No tak takhle to přesně není. Vzal jsem ji do ruky a se svejma pár akordama a špatně zahraným Good Bye Blue Skye od Pink Floyd jsem té kytaře propadl. Proč si kupovat Mercedesa, když si můžeš koupit Bentley. Jsou věci, které by si člověk měl dopřát a já vim, že tahle kytara jednou bude moje. A to zahazování kytary kvůli Daft Punkům ještě přehodnotim.

6. Fakt, že můj článek

10 důvodů, proč spát s basákem tady na Frontmanovi přečetlo k této chvíli 68.674 lidí. Zajímalo by mě, kdo všechno se od tý doby vyspal s basákem. Kdo by chtěl ještě udělat reklamu?

7. Fakt, že Fredu Durstovi táhne na pade

Mladý ho znát nebudou, protože to není youtuber a starý ho znát nebudou, protože jejich ikony nenosily kšiltovky. My, kdo jsme na jeho drzým hlasu vyrostli, si musíme přiznat, že už jsme taky starý, což je k po*rání. Fred v létě oslavil 46. Woodstock kvůli nim už sice nikdo nezboří, ale pořád to má gule.


8. Synťák Moog Mother 32

Zažil jsem uplně novej rozměr hudební tvorby. Nástroj, kterej se vzpírá, leze z něj nesmysl, drásá prapodivností a člověku se ho najednou (přiznávám – omylem) podaří zkrotit, a Moog najednou začne dělat přesně to, co se po něm chce. Je mi ctí, že ho s kámošem budeme mít na naší chystaný hip-hop/elektronika desce. Je to vzpurnej nástroj s duší a zvukem nekonečnosti. A používaj ho Daft Punk. Zkuste to.

9. System of a Down v Praze

Tohle rozhodně vyváží tu depresi z toho, že Durstovi bude za chvíli padesát. Tak jako každá generace nechápe tu předchozí a následující, ani já nechápu, jak mohl někdo dospívat bez cigaret Viceroy a Steal This Album nebo Toxicity od SOAD v discmanu. 12. 6. příštího roku se můžeme po*rat ze SOAD v O2 areně a opět si připomenout, jak jsme starý. A ano, ta basa z úvodní fotky je moje a pořídil jsem si ji, protože ji miluju od první chvíle, kdy jsem někdy ve čtrnácti poprvé viděl klip SOAD. Staženej z Kazaa.

10. Hláška „Drž hudbu!“

Nedávno to prohlásil můj kolega a kamarád. Mám pocit, že se mu v dopoledních hodinách ještě motal jazyk a vlastně se jenom přeřekl. Nicméně to nejlepší stejně vždycky vzniká buď okopírováním stávajícího, a nebo druhým způsobem – omylem. Takže držme všichni hudbu a po*írejme se z věcí, které za to stojí. A bude nám všem fajn.

Update: Bod 10 už dnes zas tak originální není, protože se takhle jmenuje i album skupiny Precedens. Můžeme ji tedy držet třeba s nimi :).

Co hudebního v poslední době zaujalo vás? Podělte se v komentářích. Je to mimochodem jedna z novinek nového Frontmana.

Tagy humor
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY