Přejít k hlavnímu obsahu
Vít Vojík -

10 důvodů, proč vyrazit na Festiwall 2019

Jediná akce svého druhu v ČR, nejvíce nástrojů na jednom místě, spousta hudebních osobností české i zahraniční scény a nekonečně inspirace. Festiwall 2019 odstartuje již v pátek 6. září v pražských Modřanech v areálu Kytary.cz a ty bys tam neměl chybět. Níže najdeš 10 důvodů, pečlivě vybraných z nabitého programu, proč vyrazit.

1. Můžeš vyhrát kytaru, kombo nebo synťák

Je to tak. Letos se bude na Festiwallu soutěžit např. o akustiky Martin LX, Taylor BT2, syntezátor ELEKTRON Digitone nebo kytarové kombo Blackstar. Stačí se přihlásit přes tento formulář. Vyraž s kapelou a s trochou štěstí máte vybavenou zkušebnu.

2. Největší pecky legendárního pořadu Na Kloboučku LIVE

Hudební pořad, který bavil dvě generace muzikantů a fanoušků, se vrátí ve formátu koncertu. Těšit se můžeš mimo jiné na Dana Bártu, Kamila Střihavku, Báru Basikovou a samozřejmě na Michala Pavlíčka. Dále se představí i mladší generace hudebníků jako basista Maťo Ivan a bubeník Michal „Kolouch“ Daněk.

3. Mistrovství ČR v beatboxu

Poprvé v historii se na Festiwallu odehraje mistrovství České republiky v beatboxu. Česká beatboxová špička se porve o možnost postoupit přímo na mistrovství světa v roce 2020. Nebude chybět samozřejmě ani En.Dru, který vystoupí ještě před sobotním finálem.

4. Frontman panelové diskuze

Ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů jsme pro tebe připravili pět panelovek. Kdo a jak rozhoduje o tom, jaká hudba bude znít z rádia a který interpret dostane prostor v médiích? Co se snaží vybojovat lobbisté hájící zájmy hudebníků? Jaká je aktuální situace v oblasti hudby pro film a reklamu? Jak rychle a smysluplně zaplnit svůj koncertní kalendář? To jsou otázky, na které se vám budou snažit odpovědět ti nejpovolanější. Těšit se můžeš např. na šéfredaktora magazínu Headliner Honzu Vedrala, Štěpánku Batíkovou z Universal Music a mnohé další.

5. Pokecej s významnými osobnostmi v rámci Meet & Greet

Každý den budeš mít příležitost se potkat s významnými hudebníky na Meet & Greet stánku. V pátek se tam objeví např. bubeník Craig Blundell, v sobotu kytarový virtuóz Simon McBride a v neděli pak třeba kluci z Kumštu nebo hudební producent a vášnivý kytarista Lukáš Chromek.

6. Nabitý koncertní line-up

Už v pátek dopoledne odstartuje festiwallové koncerty vězeňská kapela Wsedě s Petrem Čtvrtníčkem. Následovat bude nespočet koncertů českých i zahraničních interpretů. Namátkou třeba Buck & Evans, kytarista Mike Gotthard, z Čechů pak The Atavists nebo Dali Mraz Band, který na Festiwallu v sobotu pokřtí svou novou desku.

7. Spousta workshopů

Z Festiwallu si můžeš odnést nejen nevšední zážitky, ale i nové znalosti. A dostane se opravdu na každého, od klapek po baskytaru. Za zmínku stojí určitě francouzský mistr loopingu Tioneb, který kombinuje vokály s beatboxem.

8. Vzdej hold českému basáctví aneb Pocta české baskytaře

Baskytara rozhodně nejsou žádné druhé housle a tahle show to dá jasně najevo. Nejlepší čeští hráči předvedou své zásadní linky a figury, které se podílely na vývoji české baskytary napříč žánry. Na pódiu se objeví Richard Scheufler, Robert Balzar, Vladimír Guma Kulhánek a další.

9. Kumšt LIVE

Takovej kšeft si přeci kluci z Kumštu nemůžou nechat ujít! A ty si zas nemůžeš nechat ujít je. YouTube hvězdy českých muzikantských kruhů přivezou jedinečný festivalový koncert, na kterém k jejich zděšení budou hrát (skoro jenom) živě. Pozor! Chystají i nový kapelní outfit!

10. Limitky a speciální edice nástrojů poprvé v ČR

Tolik nástrojů na jednom místě bys jinde těžko hledal. V rámci Festiwallu si navíc budeš moct vyzkoušet horké novinky i vzácné limitované edice. Taylor, Martin, Fender, ESP, Ibanez nebo Roland, který na naší Frontman stagi v sobotu představí nový nástroj v evropské premiéře. Není zkrátka co řešit, můžeš se začít těšit. 6 - 8. září v areálu Kytary.cz v pražských Modřanech. Vidíme se!

Tagy Festiwall 2019

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Songy, co mi hrály v hlavě, najdeš tady: witus.cz. Na Frontman píšu 10. rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY