Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.10.2018 - 00:01

016, 017, 018: nové mini-preampy od Mooeru

Série malých podlahových předzesilovačů Micro Preamp z produkce čínského Mooeru se rozrůstá o další trojici digitálních modelů nesoucích označení Phoenix 016, Cali-MkIV 017 a Custom 100 018. Stejně jako u většiny předešlých variant se zvukovou předlohou novinek staly klasické lampové aparáty známých značek.

Verze Phoenix s pořadovým číslem 016 emuluje podle informací výrobce sound high gainových zesilovačů německé provenience (pravděpodobně Engl nebo Hughes & Kettner) s přehlednými basy, níže položenými středovými frekvencemi, vyšší komprimací tónu a rychlou odezvou na atak trsátka.

V případě modelu Cali-MkIV 017 je už z jeho názvu patrné, že se jedná o inspiraci populárním aparátem Mesa Boogie Mark IV nabízejícím širokou paletu zvuků a velký rozsah gainu. Čistý kanál verze Custom 100 018 kombinuje zvukový charakter komb Fender s vlastnostmi aparátů Vox a zkreslená větev přináší sound butikových zesilovačů ala Marshall "Plexi" s modifikovaným okruhem disponujícím masivním zkreslením.

Dvoukanálové kytarové preampy o rozměrech pouhých 93.5 x 42 x 52 mm (na trhu nic skladnějšího v této kategorii asi nenajdete) jsou vybaveny ovladači gainu, hlasitosti, třípásmovými korekcemi a simulací kabinetu aktivovatelnou tlačítkem zastávajícím také funkci přepínání kanálů. Nastavení čistého a zkresleného kanálu je ukládáno do paměti obvodu automaticky, takže odpadá nutnost dalšího potvrzení tohoto kroku.

Footswitch schopný pracovat v modech On/Off nebo A/B (změna modu stlačením spínače po dobu cca 2 s) je zapojen v režimu true bypass a vzhledem k miniaturní velikosti šasi lze krabičky napájet výhradně 9V adapterem. Cena nových předzesilovačů by se měla v Evropě pohybovat okolo hranice 90 eur.

Tagy Mooer Phoenix 016 Cali-MkIV 017 Custom 100 018
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY