Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 29.11.2019 - 00:01

Zvukové karty UA Apollo Twin X Duo a X4 Quad

Populární zvukové karty Apollo se od roku 2012, kdy firma Universal Audio uvedla na trh první edici, dočkaly několika inovovaných sérií, které byly z markentigového hlediska téměř vždy trefou do černého, a na své konto si také připsaly řadu ocenění. Zatím nejnovější evoluční krok této produktové kolekce představuje dvojice modelů UA Apollo Twin X Duo a X4 Quad s vylepšenou architekturou, modernizovanými převodníky a kvalitními preampy.

Mezi hlavní inovace u desktopových karet Apollo X patří konektivita Thunderbolt 3 kompatibilní s platformami Mac i Windows, špičkové AD-DA 24-bit/192 kHz převodníky „elite-class“ s dynamickým rozsahem 127 dB (THD + N -117 dB) a mikrofonní předzesilovače Unison převzaté z rackových modelů firemní řady X.

Varianta Apollo Twin X Duo (10 in/6 out) bude dostupná v provedeních s DSP jednotkami Duo nebo Quad Core, zvládající v reálném čase tracking i mix včetně použití kompresorů, ekvalizerů, virtuálních elektronkových či tranzistorových preampů apod. Využít lze dva linkové kanály a stejný počet mikrofonních větví s předzesilovači Unison včetně Hi-Z vstupu pro nahrávání kytary, nechybí optický vstup ADAT-S/PDIF, monitoringové funkce Mono, Mute, DIM, ALT nebo režim Talkback.

Luxusněji vybavená verze Apollo X4 Quad disponuje 12 vstupy a 18 výstupy, UAD-2 Quad Core processingem, čtyřmi preampy Unison, dvojicí jackových Hi-Z vstupů, čtyřmi linkovými kanály, přidány byly také optické výstupy a další sluchátkový konektor. Oba modely jsou napájeny 12VDC adapterem.

České ceny novinek od Universal Audio se pohybují v následujících relacích: Apollo Twin X Duo – cca 23000 Kč, Apollo Twin X Quad – cca 1400 eur, Apollo X4 – cca 35800 Kč. K edicím Twin dostane uživatel balíček pluginů Realtime Analog Classics, model X4 je dodáván se softwarovým paketem Realtime Analog Classics Plus.

Tagy Universal Audio UA Apollo Twin X Duo UA Apollo X4 Quad

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY