Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková karta a multiefekt Mooer Prime P1

Společnost Mooer Audio uvedla na trh ultrakompaktní audio rozhraní a multiefektový loader Prime P1 Intelligent Pedal, využívající technologii GE Labs MNRS. Novinka se pohodlně vejde do kapsy a nabízí vstupní / výstupní jackové konektory pro nástroj a zesilovač, minijackový sluchátkový výstup a nabíjecí USB-C port, jenž slouží také jako USB-OTG pro nahrávání přímo do mobilního zařízení. Výběr presetů a ovládání hlasitosti je řešeno jediným tlačítkem na předním panelu, což umožňuje intuitivní editaci a rychlý výběr efektů.

Uživatelé si mohou stáhnout bezplatnou aplikaci Prime App, která je k dispozici pro systémy Android a iOS, a spárovat ji s Prime P1. Tímto krokem lze pohodlně vytvářet vlastní presety a načíst až čtyři patche (A/B/C/D) současně. Mobilní aplikace obsahuje také dnes už běžné kytarové doplňky, jako je metronom, ladička, bicí automat či looper.

První verze firmwaru podporuje použití s el. kytarou nebo basou, ale výrobce plánuje v budoucnu aktualizaci pro podporu dalších nástrojů, včetně akustické kytary. Prime P1 spolupracuje také s bezdrátovými nožními kontrolery Mooer řady F, komunikujícími prostřednictvím Bluetooth a ovládajícím presety, looper a rytmický automat.

Vestavěno je 126 kytarových efektů a virtuálních zesilovačů, zmíněný tuner, 10 typů metronomů, 40 bicích setů a maximální kapacita looperu činí 80 sekund. Pro baskytaru je připraven modeling desítky aparátů a 73 efektů řaditelných do duálního řetězce. Lithiovou baterii o kapacitě 1900 mAh s výdrží až 4.5 hodiny nepřetržitého provozu je možno nabíjet i přes mobilní powerbanku (DC 5V/1A).

Mooer Prime P1 Intelligent Pedal, kombinující zvukovou kartu a multiefekt, je dostupný v šedém, bílém nebo černém provedení Space Grey,  Ivory White a Graphite Black. Oficiální cena modelu s rozměry 99.3 x 55 x 21 mm a hmotností pouhých 100 g se pohybuje okolo 125 dolarů, zahrnuto je také nylonové pouzdro a USB kabel.

Tagy Mooer Mooer Prime P1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY