Přejít k hlavnímu obsahu
Ronnie Wood | Foto: Wikipedie, Creative Commons Attribution 2.0 Generic license
Ronnie Wood | Foto: Wikipedie, Creative Commons Attribution 2.0 Generic license
Petr Adamík - Pá, 01.10.2021 - 12:00

Živák Ronnieho Wooda je radostnou oslavou blues

Kytarista Rolling Stones, který letos musel už podruhé bojovat s rakovinou, započal v roce 2019 svou trilogii živých nahrávek albem Mad Lad – A Live Tribute To Chuck Berry, na kterém, jak už hovoří sám název, vzdal hold legendě rock'n'rollu Chuckovi Berrymu. Před pár týdny jej následovala další koncertní pocta, tentokrát americkému bluesmanovi Jimmymu Reedovi v podobě alba Mr Luck  A Tribute To Jimmy Reed: Live At The Royal Albert Hall.

Jde o záznam natočený v listopadu 2013 v londýnské koncertní síni Royal Albert Hall. Ronnieho Wooda na něm doprovodila taková esa jako Mick Taylor, jeho předchůdce v Rolling Stones, dále Paul Weller, Mick Hucknall a Bobby Womack. A jak se dalo čekat, z desky se na vás doslova valí nefalšovaná láska k blues. Každá skladba je zahrána upřímně a od srdce.

Ronnie se svými spoluhráči vdechnul Reedovým písním nový život, servírují pravé blues a vy se jím hned od začátku necháte snadno unést... Skladby jako Baby What You Want Me To Do nebo Let's Get Together jsou zahrány s neuvěřitelnou lehkostí a Woodův chraplák jim dodává tu potřebnou bluesovou drzost. Nechybí Reedova pecka Shame Shame Shame, kterou do svého repertoáru často zapojovali samotní Stones. Zde se hlavního vokálu vskutku obstojně zhostil Paul Weller.

Krása střídá nádheru. Každý z muzikantů si vystoupení náramně užíval, což lze poznat mj. hlavně v instrumentální Roll & Rumba, kde má prostor skvělá harmonika, slide kytara a rozbalí to především bubeník Dexter Hercules. Desku uzavírá Woodova autorská skladba Ghost Of A Man. Jde o jedinou přítomnou studiovou nahrávku, kdy autor sám hraje na všechny nástroje, a je z ní patrné, že Reed má ve Woodově hudebním životě speciální místo. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Wood je ve svém živlu. S Mickem Taylorem se vzájemně doplňují a předvádí nádherné kytarové duely (Mr. Luck). Na své si ale nepřijdou jen kytaristé, velkým tahounem je rovněž už zmiňovaný Dexter Hercules, skvělou práci odvádí i pianista Ben Waters. V dobrém světle se ukázali všichni zúčastněni a jejich nadšení z hraní je téměř hmatatelné. Album Mr Luck je přehlídkou skvělých hudebních výkonů a radostnou oslavou raného blues.

 The Ronnie Wood Band - Mr Luck - A Tribute To Jimmy Reed: Live At The Royal Albert Hall

The Ronnie Wood Band  Mr Luck  A Tribute To Jimmy Reed: Live At The Royal Albert Hall

BMG, 68 min.

85 %

Tagy Ronnie Wood Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY