Přejít k hlavnímu obsahu
Foto: YouTube
Foto: YouTube
Leon - Čt, 01.03.2018 - 12:00

Zimní olympiádu zakončilo sólo 13letého kytaristy

V pořadí 23. zimní olympijské hry konané v jihokorejském Pchjongčchangu přinesly kromě řady mimořádných sportovních výkonů, včetně dvou zlatých medailí Ester Ledecké, také jedno hudební překvapení, které obstaral 13letý korejský kytarista a vítěz TV soutěže Star King Yang Tae-Hwan.

V rámci závěrečného olympijského ceremoniálu (25. února 2018) vystřihl mladý muzikant, podpořený orchestrem a kapelou, tříminutové rockové sólo vycházející z poslední části Vivaldiho sonátového cyklu Čtvero ročních dob. Bravurně zvládnutý kytarový part navíc naznačuje, že to s často zmiňovaným odklonem teenagerů od rockové hudby snad nebude tak horké.

Vzhledem k tomu, že volné sdílení adekvátního oficiálního záznamu není z důvodu autorských práv povoleno, můžete hru kytarového talentu Yang Tae-Hwana posoudit v přiložené ukázce coveru skladby kapely Galneryus (video celého "olympijského" sóla najdete zde).

Tagy Nejlepší kytarová sóla všech dob

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY