Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zildjian 14" K Sweet Hi-Hat a crashe řady K Cluster

Společně s efektovými činely FX Stack představila značka Zildjian na hudebním veletrhu NAMM také čtrnáctipalcovou verzi hi-hat K Sweet a novou sérii K Cluster zastoupenou trojicí crashů o průměrech 16, 18 a 20 palců, které jsou nyní dostupné i na českém trhu.

Zildjian 14" K Sweet Hi-Hat K0720 je nejmenším zástupcem této řady (v nabídce najdeme ještě varianty 15" a 16") diponující rychlým atakem a temnějším zvukovým témbrem s decentními výškami. Stejně jako u ostatních hi-hat z kolekce K Sweet je tenčí horní činel čtrnáctipalcové verze kombinován se silnějším spodním činelem váhové kategorie Extra Heavy. Flexibilní zvuk edice K Sweet si oblíbili např. Larry Aberman, Tommy Aldridge, Gregg Bissonette, Cindy Blackman nebo Brady Blade.

Zbrusu nová série crashů Zildjian K Cluster ve váhové kategorii Extra Thin je vyrobena z tradiční slitiny B20 a tělo se specifickým tepáním doplňuje nesoustružený zvon v patinové úpravě. Činely s kratším sustainem poskytují podobně jako hi-hat K Sweet frekvenčně níže posazený tón s rychlou edzvou a organickou projekcí.

Ceny jednotlivých crashů se na českém trhu pohybují v následujících relacích: K Cluster Crash 16" –
cca 7 500 Kč, K Cluster Crash 18" – cca 8 900 Kč, K Cluster Crash 20" – cca 10 200 Kč a 14" K Sweet Hi-Hat vyjde na cca 12 400 Kč.

Tagy Zidjian Zildjian 14 Zildjian K Cluster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY