Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zakk Wylde a spol. v krvavém klipu Set You Free

Kytarista Zakk Wylde a jeho domovská parta Black Label Society vydají za pár měsíců nové album Doom Crew Inc., kterému předchází video k úvodnímu tracku Set You Free. V klipu se Wylde a kapela přenesli do zlaté éry rock'n'rollu, čemuž odpovídá černobílý formát, dobové retro obleky a v neposlední řadě i „stylové“ paruky. Tarantinovsky laděné video se odehrává na maturitním plese, který (jak jinak) brzy skončí krvavou lázní, doprovázenou sóly Wyldea a druhého kytaristy BLS Daria Loriny.

„Daria jsme do sól na této desce zapojili ještě více,“ říká Wylde. „Často se mnou dubluje kytarové party a pohráli jsme si také s harmonickými linkami a vzájemnou výměnou sólových pasáží.“ Stále výraznější role Daria na nahrávkách je odrazem živých vystoupení BLS, kde si kytarové duo začalo vyměňovat licky a součástí koncertů byly také časté improvizace.

V pořadí jedenácté studiové album Doom Crew Inc., nahrávané ve Wyldeově soukromém studiu Black Vatican a obsahující celkem 12 skladeb, vydají Black Label Society 26. listopadu prostřednictvím společnosti Spinefarm Records. Kromě dnes už obvyklých digitálních formátů vyjde titul také na vinylu, CD nebo kazetě a k dispozici má být i limitovaná edice Deluxe.

Tagy Zakk Wylde Black Label Society

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY