Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Plíhal -

Za zvukem sériového vraha

Pronikněte do tajemství filmového zvuku a sound designu. V Praze se 21. a 22.10. můžete v rámci projektu Cinergy setkat s Kristianem Eidnesem Andersenem a Leandrosem Ntounisem. První z nich se jako autor hudby a mistr zvuku podílel na více jak osmdesáti filmech a jde o dvorního spolupracovníka Larse von Triera. Druhý je spjat s řeckou divnou vlnou a režisérem Jorgosem Lathimosem. Těšit se můžete na komentované ukázky i rady, k nimž se jinde nedostanete.

Zajímá vás, jak vytvořit pomocí zvuku a ruchů tu správnou atmosféru? Právě o neviditelné půlce filmového zážitku pohovoří oba tvůrci 21.10. v Kině Pilotů v moderované diskusi nazvané Creating Cinematic Sound. Moderovat bude filmový a hudební publicista Viktor Palák, diskuse bude probíhat v angličtině bez překladu.

O den později, tedy 22.10. se na stejném místě odehraje Masterclass Kristiana Eidnese Andersena. Ten představí své originální přístupy pro skládání filmové hudby a vytváření zvukového designu. Na jednotlivých filmových ukázkách bude demonstrovat své tvůrčí metody při tvorbě různých hudebních žánrů. Andersen bude také hovořit o způsobech spolupráce a komunikaci s režiséry od rané fáze až po samotnou zvukovou postprodukci, a to včetně zcela odlišného přístupu v případě Larse von Triera. Po Masterclass následuje projekce filmu Jack staví dům s Andersenovým úvodem.

Kristian Eidnes Andersen je dánský mistr zvuku a hudební skladatel, který je zároveň vedoucím katedry zvukové tvorby na dánské Národní filmové škole. Za posledních dvacet let se podílel na velkém množství výrazných evropských filmů buď jako skladatel filmové hudby nebo mistr zvuku. Je především znám jako dvorní spolupracovník Larse von Triera, a je podepsán pod filmy Tanec v temnotách, Dogville, Antikrist, Melancholie nebo Nymfomanka. Mezi jeho další spolupracovníky patří Thomas Vinterberg (Submarino, Hon, Můj miláček ráže 6,65), Nicolas Winding Refn (sound design pro Jen Bůh odpouští), nebo Pawel Pawlikowski (original score Ida).

Další informace a vstupenky najdete na facebooku a webových stránkách Cinergy.

Tagy Kristian Eidnes Andersen Cinergy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY