Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.08.2020 - 08:00

Yesterday’s Yesterday: animovaný klip songu ze Satrianiho alba Shapeshifting

Prozatím poslední studiové album Joea Satrianiho reprezentuje další klip, jenž je tentokrát spojen se skladbou Yesterday’s Yesterday, vyznačující se téměř bluegrassovým aranžmá, kde dostala výrazný prostor akustická kytara nebo banjo. Satriani je zde k vidění i s raritnějším modelem Ibanez JS6 z roku 1992, který je místo tradičního uzamykatelného vibrata Edge osazen pevnou hardtail kobylkou Gotoh GTC101 a standardní lipový či olšový korpus nahradil mahagon.

Režisérem klipu, kombinujícího klasickou a animační techniku, je Satrianiho syn Zachariah (ZZ), který také režíroval video k songu Nineteen Eighty a stál u zrodu video dokumentu Beyond The Supernova (2018), mapujícího otcovo evropské a asijské turné na podporu alba Shockwave Supernova vydaného v roce 2015.

Nejnovější titul Shapeshifting se z důvodu pandemie covid-19 letos celosvětové šňůry s největší pravděpodobností nedočká. Vynucenou pauzu by měl Satriani podle vlastních slov využít pro přípravu materiálu k novému albu, jež by mělo obsahovat také tracky s vokálními party.

Tagy Joe Satriani Joe Satriani Yesterday’s Yesterday
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY