Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - So, 12.07.2014 - 00:01

Xplaylist pro hudební fanoušky rozjel verzi 2.0

Muzikanti mají rádi muzikanty, to je známá věc. Schází vám virtuální hudební databáze? Máte rádi film, o který je postaráno, ale taky posloucháte muziku a máte na ni názory? Chtěli byste přispívat na web, který se chce postupně rozrůst na vážně míněný hudební slovník? Kombinace osobního i objektivního, faktografie i legrace? XPlaylist je hodnotící hudební portál, který spojuje internetový magazín, hudební encyklopedii a prvky sociální sítě.

XPlaylist se coby hudební databáze ale nesoustředí jen na aktuální desky, i když je bude sledovat a reflektovat, ani na hudební trendy, i když ty budou zjevné z chování fanoušků. Stará hudba, historická hudba, předinternetová éra? Jako když otevřete Ottův slovník zábavný a pod každým heslem je všechno, co má být, recept na sůl i ceny plutonia v závislosti na dopravě přes ten který kontinent. Je důležité se dívat zpátky, vždyť která doba je závislejší na retru, která doba staví moderní trendy více na minulosti než ta naše.

Kořeny Xplaylistu sahají do roku 2011 a první verze se rozběhla zhruba před rokem, i tak už obsahuje více než 30 000 alb, 7 000 kapel a přes 1 000 recenzí. Čísla jsou to sice úctyhodná, ale nejsou ani konečná, ani nejdůležitější. Cílem XPlaylistu je propojit co nejvíce hudebních fanoušků a vybudovat fungující, interaktivní komunitu, která bude jako živá chemická reakce, neustále v pohybu, neustále se vzájemně ovlivňující. A s důrazem na tuzemskou a slovenskou scénu.

Takže, jste skuteční hudební fanoušci? Fanouškovský systém XPlaylistu je snadný: primitivní registrace (platná i na FMzinu) vám umožní přidávat komentáře a rychle si získat statut redaktora, který může přidávat alba ke kapelám a jít směrem nahoru, vybírat kapely, které tu budou zastoupené, a v neposlední řadě přidávat i recenze, stát se regulérním členem XP crew. Uděláme něco podobného pro hudební techniku i na Frontmanovi? Profily redaktorů jsou už teď na spadnutí...

Na druhém místě mezi letošními deskami jsou podle fanoušků Xplaylistu Swans s deskou To Be Kind...

Tagy xplaylist
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY