Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Využijte SoundCloudu pro zvětšení své fanouškovské základny

Jak lze rozšiřovat fanoušky hudebního projektu prostřednictvím SoundCloudu? Jaké platforma nabízí možnosti výdělků z hudby? Tohle a mnoho a dalšího by měl prozradit workshop, který pořádá hudební kancelář SoundCzech. Workshop bude 26. května od 17:00, online a zdarma. Přihlášky se přijímají do 25. května.

Mezi hudebními platformami je SoundCloud spíš přehlížený, přesto jde o největší open hudební platformu vůbec. Ta se navíc začíná více zaměřovat na vyplácení umělců přímo fanoušky. Reaguje tak mimo jiné na debatu o spravedlivějším odměňování interpretů.

Jak najít své publikum a vydělat na tom? Takové je hlavní téma workshopu k SoundCloudu. Povede ho Michael Pelczynski, který v SoundCloudu zastává pozici Head of Right Administration & Strategy. Právě jeho prací je projekt na přímé vyplácení umělců.

Michael Pelczynski, Head of Right Administration & Strategy u Soundcloudu

Firma SoundCloud vznikla už v roce 2007 ve Švédsku a sídlí v Berlíně. Jejím prostřednictvím si lze ve 190 zemích poslechnout více než 250 milionů nahrávek, které vytvořilo 30 milionů umělců. Pořadatelem je SoundCzech, oficiální hudební kancelář, která ma za cíl pomáhat české hudebně do zahraničí.

Tagy SoundCloud SoundCzech workshop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY