Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.10.2021 - 00:01

Výroční snare Tama Lars Ulrich 30th Anniversary Black Album

Black Album, které Metallica vydala v srpnu roku 1991, se zcela právem zařadilo mezi milníky heavy metalové hudby. Kromě celé řady hitů zaujal tento počin také precizním a ve své době přelomovým soundem, jehož stěžejním bodem byl masivní zvuk bicí soupravy šéfa kapely Larse Ulricha. Srdce setu tvořil snare Tama, dodávající skladbám potřebnou energii a tah. Slavné album letos slaví třicet let, a tyto kulatiny se japonský výrobce rozhodl připomenout právě speciální sérií bubínku s trochu komplikovaným názvem Tama Lars Ulrich Limited Edition 30th Anniversary Black Album Signature Snare.

Model s produktovým označením LU1465B30 nabízí rozměry 14 x 6.5 palců, stěny korpusu jsou vyrobeny ze 3 mm silného ocelového plechu s lisovaným vzorem „Diamond Plate“, jež bude kytaristům s největší pravděpodobností připomínat design čelní desky zesilovačů Mesa Boogie Dual/Triple Rectifier, které mimochodem Kirk Hammett a James Hetfield v pozdější éře kapely často používali.

Hardware sestává z tlakově litých ráfků, desítky mušlí MSL35 a mechaniky MLS50AMB/MLS50BMB doplněné struníkem Starclassic (MS20SN14S) s dvaceti pružinami z karbonové oceli, poskytujících citlivou odezvu i při nižší síle úderu. V návaznosti na neoficiální název alba i barvu jeho přebalu jsou obruče, mušle a tělo bubínku kryty vrstvou saténového černého laku Matte Black.

V místě vzduchového otvoru se nachází také emblém s Ulrichovou podobiznou, podpisem a dalšími odkazy na jeho domovskou kapelu. Snare je obut kvalitními blánami značky Remo – černým horním typem Black Suede Ambassador, opatřeným dobovým logem Metalliky, a průhledným rezonančním potahem Clear Ambassador. Především sběratelé uvítají, že součástí balení je i druhá blána BSA s Ulrichovým vlastnoručním autogramem.

Výroční ocelové bubínky Tama Lars Ulrich Limited Edition 30th Anniversary Black Album Signature Snare LU1465B30, nabízející hlasitou projekci a rychlý atak, budou vyrobeny v kolekci čítající pouhých 300 kusů. Cena se v případě americké části trhu pohybuje okolo hranice 1000 dolarů, ale vzhledem k velké poptávce bude tato sběratelská série brzy rozebrána a ceny různých překupníků vyšplhají i na dvojnásobek.

Tagy tama Tama Lars Ulrich 30th Anniversary Black Album Snare

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY