Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.12.2014 - 09:10

Výroční edice baskytar Cort B4 20th Anniversary

V průběhu několika týdnů by se na evropském trhu měla objevit speciální série baskytar Cort Artisan B4 20th Anniversary, kterou výrobce připomíná dvacetileté výročí vzniku této populární modelové řady.

Jedná se o čtyřstrunné modely s korpusem z bahenního jasanu, krk tvoří kombinace pěti kusů odolného exotického dřeva Wenge a palisandru, hmatník z Wenge s radiusem 400 mm nese 24 jumbo pražců o síle 2.7 mm a pohodlnou hru zaručuje příjemný subtilnější C profil krku o síle 20.5 mm na 1. pražci a 22 mm na oktávě. Menzura je klasických 34 palců (864 mm).

Mechanika s elegantním černým povrchem se skládá z masivní a ve všech směrech jednoduše a rychle nastavitelné kobylky EB12 a čtveřice špičkových ladicích mechanik Hipshot Ultralight T se sníženou hmotností pro zamezení přepadávání nástroje na hlavu.

Elektronika je aktivní s dvojicí kvalitních zapouzdřených snímačů Bartolini MK-1 a obvodem Bartolini MK-1 EQ s ovladači celkové hlasitosti, balance a třípasmového ekvalizéru, který je možno podle potřeby deaktivovat miniswitchem.

Basy Cort B4 20th Anniversary budou dodávány buď v přírodním laku NEX Natural Exotic) nebo v elegantní černé, částečně transparentní úpravě BEX (Black Exotic) se světle zvýrazněnými léty. Na nástroje jsou v továrně natahovány struny D'Addario EXL165 (105-045). Cena výročních Cortů B4 by se měla pohybovat pod hranicí 15 000 Kč, což je vzhledem k použitým materiálům a dospělé elektronice odpovídající částka.

Tagy Cort

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY