Přejít k hlavnímu obsahu
EN112R Retro Cabinet
EN112R Retro Cabinet
JTK - Čt, 29.05.2014 - 12:00

Výrobce kytarových aparátů Engl je na špici již 30 let

Mezi elitu zabývající se vývojem kytarových aparátů naskočila německá firma Engl už v roce 1984. Od té doby je považovaná za největšího inovátora kytarových technologií a své pevné místo si vydobyla mezi muzikanty napříč žánry.

Příběh firmy Engl začal v roce 1984 vypuštěním na trh přelomového a dnes již raritního kytarového aparátu. E101 Digitalamp bylo v té době vůbec první digitálně ovládané kombo, přestože šlo o plně analogový (lampový) aparát. E101 dokázalo uložit do paměti až 8 zvukových presetů, což bylo na rok 1984 naprosto přelomovou událostí. Pokud chcete slyšet, jak tato rarita z roku 1984 zní, koukněte na následující video, které Engl vydal k příležitosti třicetiletých narozenin.


O tom, že se Englu daří držet krok s kytarovými trendy po celých třicet let, svědčí i fakt, že si zesilovač Engl Fireball 100 vybral Brad Delson pro natáčení nové desky Linkin Park, která vyjde už příští měsíc. Tato informace určitě potěší všechny, kdo se těší na návrat k drsnému kytarovému zvuku starých Linkinů. S Fireballem 100 totiž ani jinak hrát nelze.


Novinka, kterou hodlá Engl od tohoto června vypustit na trh, potěší všechny, kdo mají rádi klasický, cinkavý retro zvuk. Takový totiž bude EN112R Retro Cabinet – kytarový box osazený reproduktorem Celestion Heritage G12-65.

Dalo by se říct, že Engl již třicet let dává všem kytaristům dostatek argumentů, aby ho minimálně vedli v patrnosti.

Tagy gear engl
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY