Přejít k hlavnímu obsahu
Černý pruh přes mé oči mě chrání od špatností, fádnosti a uniformity okolního světa. | Foto: archiv Heather
Černý pruh přes mé oči mě chrání od špatností, fádnosti a uniformity okolního světa. | Foto: archiv Heather
Heather -

Vítejte ve světě Heather. Chcete-li…

Hudba, to je prostě moje životní říše. Už odmalička. Foukala jsem do zobcové flétny, skřípala na housle a bouchala do klapek klavíru. Když jsem pak ale ve dvanácti letech vyhrála svou první pěveckou soutěž, naprosto jsem zpěvu propadla a začala se mu věnovat naplno. V šestnácti letech jsem nahrála své první CD a následně přijala angažmá v jedné rockové kapele.

Jenže čas plynul a život už nebyl jen bezstarostnou pohodovkou. Kvůli časově i psychicky náročné práci jsem začala muziku zanedbávat, odsunula ji na vedlejší partituru a nastaly dokonce i chvíle, kdy jsem neměla do zpěvu absolutně žádnou chuť a na pár let se hudby vzdala úplně.

Pak mi ale přilétla do života zajímavá nabídka: krásný hudební projekt, jehož strůjcem byl hudební aranžér Pieter Schachinski, jinak také zakladatel kapely InSide (později InSiders). Právě v téhle formaci působil i frontman Arakainu a přední tuzemský muzikálový zpěvák Honza Toužimský. Nebyla to pro mě jenom šance vrátit se zpátky „na palubu“, ani obyčejná všední cesta k muzice a ke zpěvu. Ten projekt ve mně svým osobitým a ojedinělým charakterem znovu probudil sen, který jsem už od mládí měla.

Nikdy jsem nehledala za hudbou jen zábavu a potlesk. Chtěla jsem svým zpěvem předávat poselství a otevírat lidem brány do světů, kde se opravdu cítí být sami sebou, ať už to pro ně znamená cokoliv. Najednou jsem se ocitla v prostoru, který nesvazuje konkrétní hudební žánr. Mísí se v něm tajuplné etnické prvky s ostrými rockovými i popovými kulisami i pocitově klikatými cestičkami do hloubky sebe sama. Tahle proměnlivost kořeněná metaforami a symboly v textech, to je můj zpěv, můj hlas, můj svět… Nepodsouvám lidem, jak se mají cítit. Každý si v mé hudbě může najít svůj prostor bez bariér, hranic a stěn.

V současné době na své hudbě pracuji v Heather Music Studiu. Je pro mě tím místem, kde se cítím být šťastná; ráda se tam ukrývám před okolním světem a jeho všedností. Právě tam mám příležitost dělat to, co mě vždycky naplňovalo, i když jsem na nějakou dobu z té cesty sešla a opustila své cíle a sny, na kterých jsem si tolik zakládala.

Je mi ctí, že v tom nejsem sama, ale mám kolem sebe blízké lidi se stejnou DNA. I díky spolupráci s mým blízkým kamarádem Lubošem „KOCISEM“ Kocourkem jsou mé koncerty plné příběhů doprovázených scénickým svícením, projekcemi, tanečními vystoupeními, a především výkony mých skvělých muzikantů, kteří mě při mých koncertech doprovázejí.

Ve čtvrtek 21. března spatřil světlo světa můj nový klip k singlu Follow me. Režie a kamery se v něm znovu ujal fantastický Chaply RZBLZ, který uvedl do života řadu skvělých klipů úspěšných interpretů, a spolupracoval se mnou už na mém předchozím videoklipu Scalaria. Ten nový březnový se natáčel v nádherných táborských interiérech. Chtěla bych touto cestou poděkovat také Patriku Splorkovi, Petru Milošovi, Anetě Šindlerové, Kristýně Votavové a Matějovi Rychtaříkovi. Už teď mohu prozradit, že se chystá další klip a v kontrastu s tím předešlým bude hodně moderní a odvážně pojatý, ale ostatní bych zatím ráda uchovala v tajnosti.

Ať už je v mojí hudbě a její prezentaci všechno rozmanité, bohaté a barevné, všechno poutá dohromady jediný jednoduchý symbol: černý pruh přes mé oči. Je pro mě důležitý. Chrání mě od špatností, fádnosti a uniformity okolního světa. Namaluji si ho pokaždé, když se chci uzavřít ve svém světě, kde je mi dobře, kde mě nic nepoutá, nesvazuje a netrýzní. Kruh se uzavírá – právě taková je moje hudba. A vždycky bude… díky ní mám totiž to štěstí být Heather!

Jak je své tvorbě přistupujete vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Heather

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Heather
Schovám své oči za černý pruh. Je pro mě brněním a ochranou před okolní realitou. Tam za ním jsem ukrytá a nepolapitelná pro všechnu špatnost světa. Žiju jako Heather. Myslím jako Heather. Sním jako Heather. Jsem Heather! web
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY