Přejít k hlavnímu obsahu
Budou se podobným způsobem jednou jako na běžícím pásu tisknout i kytary, baskytary, bicí? | Foto: Sensio
Budou se podobným způsobem jednou jako na běžícím pásu tisknout i kytary, baskytary, bicí? | Foto: Sensio
redakce - Pá, 19.02.2021 - 15:30

Violoncello z 3D tiskárny, změní trh s hudebními nástroji?

Unikátní violoncello s jedinečným zvukem, tichým i hlasitým. Originální design, barevnost a zážitek ze hry – takovým způsobem je prezentováno MyCello z dílny přerovské softwarové firmy Sensio. V crowdfundingové kampani se už za pár dní vybrala částka přes půl milionu korun. Dá se tak velký zájem číst i tak, že tato cenově dostupná cella by mohla do budoucna ohrozit tradiční výrobce hudebních nástrojů?

Projekt má zastánce i v řadách muzikantů. „Skvělý způsob, jak využít moderní technologie! Podpořte tento zajímavý český projekt, který umožní 3D tisk cenově dostupných elektrických violoncell,“ uvedla na sociálních sítích například Terezie Vodička Kovalová. Aktuální verzi MyCella trvá vytisknout cca 80 hodin. A co na jeho výrobě bylo nejtěžší? „Samozřejmě přetvořit dřevěný nástroj. Poprat se s konstrukcí, tiskem, stavbou, vyladěním zvukových vlastností,“ uvádí na svém webu společnost Sensio, za níž stojí projektový manažer a muzikant Ondřej Kratochvíl a softwarový inženýr Jan Tobolík.

Budou se podobným způsobem jednou jako na běžícím pásu tisknout i kytary, baskytary, bicí? Jak tento pokrok sami jako muzikanti vnímáte, koupili byste si nástroj z 3D tiskárny?

 

Tagy 3D tisk MyCello

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY