Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed -

Vinyla potřetí: kdo si letos zaslouží pozornost kritiků?

Ačkoliv Vinyla se zaměřuje zejména na minoritní žánry, její renomé mezi muzikanty a veřejností postupně roste, stejně jako míra znechucení z toho, jaký hudební paskvil dnes servíruje většina médií. Vyhlášení už třetího ročníku této ceny hudebních kritiků proběhne už 26. února na brněnské Flédě. Na své si ale i přijdou i pražští peciválové, kterým se do Brna nechce. Pořadatelé na 8. března připravují opět Ozvěny Vinyly, koncipované jako jednodenní festival.

V rámci hlavního z večerů na Flédě vystoupí Houpací koně, Never Sol, Kyklos Galaktikos a Kreaton DJs. "Snažíme se koncertní dramaturgii slavnostního vyhlášení vždy sestavit co nejpestřejší. Proto i letos vedle sebe vystoupí výrazná jména indie scény, elektroniky nebo experimentálního hip-hopu," říká za koordinátory Hudebních cen Vinyla Pavel Uretšlégr. Pražské Ozvěny Vinyly v klubu Pilot a jeho okolí pak budou koncipovány jako jednodenní festival. Kromě několika koncertů z řad nominovaných, proběhnou přednášky hudebních publicistů, pásmo projekcí tuzemských videoklipů nebo výběr videoartu na hranici výtvarného umění a hudby. "Nepůjde jen o samotný klub Pilot, kde vystoupí třeba vůbec první vítěz Vinyly, skupina B4, hudbou obživne i celá Krymská ulice, Café v lese...," dodává druhý z dvojice organizátorů Tomáš Grombíř.

Součástí ceny je limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu. Deska, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, tak shrnuje podstatné počiny tuzemské scény a zároveň slouží – dotvořená autorem návrhu obalu – jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. Autorem letošního vizuálního návrhu obalu je známý výtvarný umělec Krištof Kintera.


Nominace 2013:

Deska roku
Houpací koně: Everest
IQ+1: IQ+1
Kittchen: Radio
Vložte kočku: SEAT

Objev roku
DEATHS
Nylon Jail
Palermo

Počin roku:
15hodinový koncert skupiny B4
Aktivity klubu Neone
Piana na ulici

Tagy Vinyla

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY