Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.09.2015 - 00:01

Vick Audio V-2: ve stopách legendárního drivu Cornish G-2

Butiková firma Vick Audio, která se kromě produkce originálních efektů věnuje také výrobě replik dnes už téměř nesehnatelných krabiček z šedesátých a sedmdesátých let, uvádí na trh zkreslovací pedál Vick Audio V-2, jenž reprodukuje zvuk legendárního distortionu Cornish G-2.

Tvůrcem předlohy je uznávaný vývojář Pete Cornish, jehož efekty, speciální pedalboardy, buferované přepínací systémy a různé modifikace najdeme např. v arzenálu Davida Gilmoura, Jimmyho Page, Briana Maye, Janicka Gerse (Iron Maiden), Tonyho Iommiho nebo Stinga.

V-2 sice věrně kopíruje zvuk Cornishova originálu, ale nejedná se o absolutně přesnou kopii tohoto efektu. Podle slov výrobce se u Vick Audio snažili dosáhnout konzistentnějšího a variabilnějšího soundu. Z toho důvodu také není obvod na rozdíl od předlohy osazen germaniovými diodami, ale křemíkovými typy Bat41.

I když je Pete Cornish znám svou averzí vůči zapojení true bypass a vybavuje svoje efekty bufferem, šel Vick Audio puristickým směrem a ponechal na vstupu buffer fungující pouze v případě zapnutého efektu, při deaktivaci přechází obvod do režimu true bypass (3PDT TB footswitch).

Efekt je samozřejmě ručně pájený z výběrových součástek s minimální hodnotovou odchylkou, napájení obstarává 9V adapter s klasickou barelovou zástrčkou o průměru 2.1 mm (bez možnosti použít baterii), šasi je z lisovaného hliníku a konektory pochází od Neutriku.

Vick Audio V-2 je flexibilní overdrive/fuzz/distortion s jednoduchým ovládáním, nízkým šumem, plnými muzikálními středy, excelentní dynamikou a dlouhým, přirozeně znějícím sustainem. Při vyšších hodnotách gainu (potenciometr Sustain) se zvuk tohoto zkreslovače blíží vytavenému vintage Marshallu, naopak při staženém Sustainu je V-2 ideální pro lehký crunch nebo jako podpůrná krabička pro nakopnutí vstupu zesilovače. Cena efektu byla nastavena na 139 dolarů.

Tagy Vick Audio
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY